Zamknij
REKLAMA

Rzecznik MZ: mamy odnotowane 153 przypadki zakażeń wariantem Delta

13.54, 12.07.2021 PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

W Polsce odnotowano 153 przypadki zakażenia wariantem Delta; w ciągu ostatnich dni przybyło ponad 30 nowych przypadków podczas sekwencjonowania - poinformował w poniedziałek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

W ubiegłym tygodniu Andrusiewicz w rozmowie z TVN24 powiedział, że dotychczas w Polsce odnotowano 113 przypadków zakażenia wariantem Delta.

Z kolei w poniedziałkowej rozmowie z RMF FM rzecznik resortu zdrowia poinformował, że w ciągu ostatnich dni w Polsce przybyło ponad 30 przypadków zakażeń wariantem Delta podczas sekwencjonowania. "Mamy już odnotowane w Polsce 153 przypadki" - przekazał.

Andrusiewicz był pytany, jakiego poziomu zakażeń wariantem Delta można się spodziewać przy obecnym poziomie zaszczepienia Polaków. "Jeżeli obserwujemy to, co się dzieje w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, to możemy mówić o takich przedziałach, dostosowując je proporcjonalnie do wielkości kraju" - powiedział. "Liczymy, że w wariancie optymistycznym może być 1-3 tys. zakażeń, a w wariancie pesymistycznym, jeśli by szczepienia stanęły, to możemy dojść do 20 tys. przypadków" - dodał rzecznik.

Andrusiewicz odniósł się także do obecnej liczby zakażeń COVID-19. W jego opinii, wyniki zakażeń w Polsce ustabilizowały się. "Wyniki już tak nie będą spadać, więc jeśli przestaniemy się szczepić, to mamy szanse niestety na wzrost" - podkreślił.

MZ podało w poniedziałek, że badania potwierdziły 44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba.

ipa/ krap/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

OloOlo

2 0

Ten rzecznik powinien najpierw iść się wypróżnić, bo jego mina mówi bardzo dużo! Chyb, że łga, jak typowy kombinator. Obydwa aspekty są możliwe, ponieważ prawdy na pewno nie mówi !!! Z drugiej strony naiwnych, niskorosłych, czy płasko-ekranowych nie brakuje - a co mi tam - niech wierzą w co chcą!!! 14:24, 16.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

qq

2 0

Grymas na tej sprzedajnej kloace mówi wszystko ! pewnie lustra masz pozasłaniane w domu, co rzeczniku morderców ! 13:24, 20.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ankaanka

0 0

Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 20:20, 23.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%