Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że w środę zaproponuje kalendarz odmrażania gospodarki. Jego zdaniem od 4 maja powinien zostać otwarty cały handel detaliczny oraz siłownie, ogródki przy restauracjach, a hotele mogły przyjąć do połowy gości.
Wicepremier oraz minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin poinformował podczas wtorkowego spotkania pod przewodnictwem rezydenta Andrzeja Dudy ws. planu odmrażania gospodarki, że w środę podczas posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego zaproponuje propozycje dot. kalendarza odmrożenia gospodarki.
Wicepremier poinformował, że zarekomenduje, by od 4 maja mogła zostać otwarta całość handlu detalicznego, kluby fitness oraz to, by mogły otworzyć się ogródki restauracyjne.
Dodał, że jego zdaniem od 4 maja hotele powinny móc zacząć przyjmować gości, choć do połowy obłożenia w danym obiekcie.
Według Gowina "kalendarz odmrażania" powinien być intensywny, tak by od 1 czerwca mogła się otworzyć cała gospodarka, choć w reżimie sanitarnym.
autor: Michał Boroń
Kultowy sklep na Zachodzi przechodzi metamorfozę.
ok przychodnia ale ludzie musza nadal robić zakupy aby jeść. Koszalińska i Kołobrzeska maja duży wybór sklepów ale zachód wręcz zerowy.
j10
00:00, 2026-01-13
Ratusz szuka nowego dyrektora muzeum w Szczecinku
To chyba nie jest dobra zmiana. Zarówno miasto, jak i muzeum może tylko stracić na tej zmianie. Czas pokaże kto się myli.
Nick
23:48, 2026-01-12
Skrajny manewr i ucieczka. Sekundy od tragedii
Ciężko przebudować ten odcinek uniemożliwiając wyprzedzanie. Wystarczy porobić wysepki i sprawa załatwiona. *%#)!& zwolnią.
Kolo
20:47, 2026-01-12
Kultowy sklep na Zachodzi przechodzi metamorfozę.
Większych bzdur dawno nie słyszałem,człowieku co ty piszesz,przecież na ,,Zachodzie,, była przychodnia,budynek stoi do dzisiaj z apteką.A wymówić sieciówce ,,Polo,, dzierżawę w środku osiedla to zwykłe chamstwo ,,właściciela,, i nowobogackich lekarzy. No i sklep zlikwidowany kawał czasu temu a infantylny artykulik dopiero teraz !
mieszkaniec osiedla
20:37, 2026-01-12
8 1
I znów się zacznie , szarańcza wyjdzie i nie będzie przestrzegać zasad. Wyjadą na wakacje i się zacznie. Przywiozą nowe odmiany wirusów.
2 4
Największym wirusem, to jesteś ty ! dobrze,że maskę nosisz i nie trzeba twojej gęby oglądać.
0 0
Obleciał Zjednoczonych bolszewików? Trzymajcie szczoteczki do zębów w pogotowiu.