Zamknij
REKLAMA

Ruszyły zapisy seniorów po osiemdziesiątce na szczepienia przeciw COVID-19

10:14, 15.01.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

O północy z czwartku na piątek ruszyły zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 osób z rocznika 1941 i z roczników niższych. Do wyboru mają oni niemal sześć tysięcy przychodni, w których od 25 stycznia będą odbywać się szczepienia. Termin można zarezerwować telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień.

Na szczepienie przeciw COVID-19 od piątku umawiają się seniorzy powyżej 80. roku życia, a tydzień później ruszą zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat. Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia.

Seniorzy mogą zarejestrować się na szczepienie na trzy sposoby: telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień.

Aby zarejestrować się telefonicznie, należy skontaktować się z całodobową i bezpłatną infolinią dostępną pod numerem 989. Seniorzy mogą sami skontaktować się z infolinią lub może ich zapisać ktoś bliski z rodziny.

Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który później zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Podczas rejestracji będzie można wybrać dokładny termin i miejsce szczepienia (nie trzeba szczepić się w miejscowości, gdzie jesteśmy zameldowani - można wybrać dowolny punkt).

Seniorzy mogą również zarejestrować się online przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. W takim przypadku system automatycznie zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień blisko adresu pacjenta. Jednak również w tym przypadku senior będzie mógł wybrać inną datę i lokalizację szczepienia, wystarczy, że skorzysta z dostępnej wyszukiwarki i wskaże dogodną dla siebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji senior otrzyma powiadomienie SMS. Kolejne przypomnienie o szczepieniu będzie wysłane dzień przed planowanym terminem.

Uwaga - aby skorzystać z rejestracji online, trzeba mieć Profil Zaufany. Osoby, które dotychczas go nie założyły, powinny skontaktować się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.

Seniorzy mogą również zarejestrować się na szczepienie, kontaktując się z wybranym punktem szczepień. Takich miejsc od 15 stycznia będzie niemal 6 tys. Ich lista jest na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.

Od piątku również każda inna osoba, bez względu na wiek, ma możliwośc zgłoszenia się do szczepienia. Po wypełnieniu specjalnego formularza, osoby te dostaną e-mail z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla grupy wiekowej lub zawodowej odpowiedniej dla tej osoby. Dopiero wówczas taki pacjent będzie mógł zarejestrować się na konkretny termin.

Informacja o przebytym szczepieniu będzie wprowadzana do e-Kart Szczepień w systemie P1. Pacjent otrzyma też zaświadczenie o szczepieniu umożliwiające korzystanie z ułatwień. Przyjęcie szczepionki będzie także potwierdzone przez specjalny system, który umożliwi weryfikację zaszczepienia (m.in. kod QR, który pozwoli szybko potwierdzić odbyte szczepienie).(PAP)

Autorka: Olga Zakolska

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (12)

RudigerRudiger

3 3

Akcja "Rudiger" rozpoczęta....
nie udało się podnieść wieku emerytalnego.....to w inny spsób będzie można zaoszczędzić na wypłacaniu emerytur i rent.....
Na Umschlagplatz dawano Żydom chleb i marmoladę i mówiono że jadą do pracy, potem przed komorą gazową Auszwitz mówiono, że trzeba ich wykąpać i zdezynfekować....Teraz mówią ludziom, że trzeba się szczepić..... czy historia ludzkości się powtarza? 12:25, 15.01.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ObywatelObywatel

1 1

100/100 14:31, 15.01.2021


Do Rudiger i ObywateDo Rudiger i Obywate

0 1

Sami sobie lapkujecie w gore wiec dla rownowagi daje wam lapke w dol. 22:32, 15.01.2021


ObywatelObywatel

3 4

Omijajcie to ścierwo z daleka. Niech się szczepią te nieroby z Wiejskiej uczestniczące w tym oszustwie stulecia .
Do tej pory w Norwegii zmarły co najmniej 23 osoby zaszczepione przeciwko koronawirusowi. W czwartek poinformowała o tym Norweska Agencja Leków.
Otrzymano informacje dotyczące 23 zgonów po szczepieniach. 13 z nich jest obecnie badanych – napisano w komunikacie.
Dane te mogą sugerować, że typowe objawy wywoływane przez szczepionkę, takie jak gorączka i nudności, mogły być przyczyną śmierci niektórych starszych osób o słabszym zdrowiu” – podkreślił Sigurd Hortemo, główny lekarz agencji.
Szczepienie preparatem, opracowanym przez amerykańską firmę „Pfizer” i jej partnera w Niemczech „BioNTech”, rozpoczęło się w Norwegii 27 grudnia ubiegłego roku. Jako pierwsi zostali zaszczepieni mieszkańcy domów starców w Oslo. To samo w Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Szwecji. 14:38, 15.01.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Obywatelka:Obywatelka:

1 4

"Na początku roku poinformowano o tym, że trzy osoby, które zostały zaszczepione, zmarły w różnych miastach, ale, zdaniem przedstawicieli władz, ich śmierć może nie mieć związku ze szczepieniami, trwa dochodzenie.
Do tej pory w Norwegii pierwszą dostawą szczepionki Pfizer/BioNTech zaszczepiono ponad 21 tys. osób.
We wtorek do Norwegii dotarła pierwsza partia szczepionki, opracowanej przez amerykańską firmę farmaceutyczną „Moderna” – 4 tys. dawek."

Warto cytować całość artykułu by poznać kontekst wypowiedzi, i żeby czytelnik mógł wyrobić sobie własne zdanie na ten temat. Dopóki nie zostanie zakończone dochodzenie wszystko jest tylko hipotezą, żadną wyrocznią! 14:59, 15.01.2021


ObywatelObywatel

1 1

@ obywatelka

No, to podobnie jak z zastrzykiem u skazanego na śmierć, zastrzyk mógł go nie zabić, zrobiły to choroby współistniejące.

Naganiaj dalej, pewnie kogoś naiwnych nie brakuję. 15:21, 15.01.2021


KaroKaro

0 0

Idź do psychiatry *%#)!& 17:31, 17.01.2021


partyzant wyklętypartyzant wyklęty

3 4

zaczipują was jak krowy niewolnicy propagandy 14:44, 15.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

😄😄

3 3

Swiry plaskoziemne w natarciu...hehe... do szkoly nieuki jedne ... 22:36, 15.01.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Mengele to też drMengele to też dr

2 2

zobaczymy kto się będzie śmiał po szczepionce, króliku doświadczalny. Co może cię między innymi spotkać po jej zażyciu i o czym nie powie propaganda...Zaledwie "kilka objawów": ból w miejscu wstrzyknięcia, zmęczenie,
ból głowy, ból mięśni, dreszcze, ból stawów, gorączka, nudności, powiększone węzły chłonne,
złe samopoczucie, szok alergiczny,szok anafilaktyczny połączony z poczuciem braku powietrza,
paraliżu nerwów twarzy, zapalenie rdzenia kręgowego....
Nieznane są długofalowe skutki przyjęcia nowoczesnych preparatów. Christian Bogdan, dyrektor Instytutu Mikrobiologii, Immunologii i Higieny w klinice uniwersyteckiej w Erlangen: "Skalę skutków długofalowych szczepionki będzie można poznać dopiero „w nadchodzących miesiącach i latach”.

23:09, 15.01.2021


ObywatelObywatel

0 0

Kovidowym szaleńcom nic nie wytłumaczysz, nawet nie próbuj. Dla nich autorytetem są Gut, Simon i Horban - krzykacze na żołdzie producentów szczepionek. 11:11, 16.01.2021


Wirtualna PolskaWirtualna Polska

2 0

"Reżim sanitarny" właśnie upada. Sanepid już seryjnie przegrywa w sądach
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie seryjnie unieważnia decyzje o drakońskich karach nałożonych przez inspektorów sanitarnych na osoby, które nie przestrzegały obostrzeń. Według prawników obostrzenia zostały wprowadzone bez odpowiedniej podstawy. Bilans z trzech dni to przegrana sanepidu 21 : 0. 11:32, 16.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%