Szczecinek jest codziennie „podglądany” przez ponad sześćdziesiąt kamer monitoringu miejskiego, a obraz z nich na bieżąco jest przesyłany do komendy straży miejskiej. Tu dyżurujący przed monitorami śledzą to, co w danej chwili dzieje się na naszych ulicach i w razie konieczności reagują, wysyłając w dane miejsce patrol funkcjonariuszy lub zgłaszając potrzebę interwencji służb ratunkowych. Nie inaczej było w minionym roku. Szczecineccy funkcjonariusze podsumowali ostatnie dwanaście miesięcy pracy kamer miejskiego monitoringu oraz ich operatorów.
[FOTORELACJA]6992[/FOTORELACJA]
Całodobowy system monitoringu miejskiego zdecydowanie zwiększa skuteczność działań strażników miejskich, a praca operatorów podnosi poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. W ubiegłym roku zostało przez nich ujawnionych 1056 zdarzeń – informują funkcjonariusze szczecineckiej SM. - Operatorzy kamer monitoringu miejskiego mają do dyspozycji 63 kamery, z czego 24 kamery umieszczone są na nowych przystankach autobusowych. Wszystkie urządzenia cały czas rejestrują obraz, na jednej zmianie od dwóch do czterech operatorów obserwuje na bieżąco obraz z kamer.
[ZT]27994[/ZT]
W minionym roku 958 zaobserwowanych zdarzeń wymagających interwencji przekazano do realizacji strażnikom miejskim. 50 zdarzeń przekazano na Policję, która może również na bieżąco obserwować obraz z wszystkich kamer.
Najwięcej zgłoszeń dotyczyło ścisłego centrum Szczecinka i dwóch głównych ciągów komunikacyjnych: ul. Wyszyńskiego i Warcisława IV. Ponadto operatorzy monitoringu niejednokrotnie ujawnili sprawców kradzieży, bójek, wypadków i kolizji w wyniku przeglądania zapisanego obrazu z kamer monitoringu oraz zabezpieczeniu nagrań, o które zwracała się Policja.
W wyniku skutecznie podjętych interwencji strażnicy ujęli i przekazali Policji sprawców przestępstw i wykroczeń, takich jak: posiadanie substancji psychoaktywnych – 4, dewastacja mienia – 15, sprawców rozbojów, kradzieży, pobić i uczestników bójek – 6, zakłócających porządek publiczny – 26.
Najczęstsze zdarzenia ujawnione przez operatorów, które wymagały interwencji Straży Miejskiej 2022 roku to: spożywanie alkoholu w miejscach publicznych - 391, awarie i uszkodzenia infrastruktury - 93, osoby leżące na ziemi, ławkach itp. które potrzebowały pomocy medycznej lub przewiezienia do miejsca zamieszkania - 69, nieprawidłowo zaparkowane pojazdy - 360.
[ZT]27465[/ZT]
10 3
To nie jest podglądanie. To jest inwigilacja.
4 0
Anna.A ślicznie wyglądasz w tej czarnej sukience szkoda że jesteś zajęta
3 0
Ilu z tych łamiących prawo zostało ukaranych?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz