U schyłku lata w Bornem Sulinowie organizowane są „Targi chleba i miodu”. Jest to impreza cykliczna, na której można skosztować dobrodziejstw kuchni regionalnej, zasmakować w kilkunastu gatunkach miodu i podelektować pajdą świeżo wypieczonego chleba.
Nie inaczej było i w tym roku. W niedzielę (27 sierpnia) dopisała pogoda, wystawcy i goście, których prawdziwe tłumy pojawiły się przed Centrum Kultury i Rekreacji.
Do skorzystania z bogatej oferty soków, serów i przetworów owocowych zachęcali lokalni przedsiębiorcy, koła gospodyń wiejskich oraz właściciele rodzinnych manufaktur. Wśród sprzedażowych hitów jak zwykle królował chleb, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie pożywnego śniadania. Wśród kuszących propozycji, znalazł się m.in chleb gwdowski - żytni i pszenno – żytni, który od 2013 roku wpisany jest na polską listę produktów tradycyjnych.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"7365"}
Innym darem natury, cieszącym się wielkim powodzeniem był oczywiście miód oraz inne produkty pszczele, czyli pyłek, pierzga i propolis. Wszystkie mające dobroczynny wpływ na serce, nerwy, mózg a nawet trudno gojące się rany!
Do skosztowania aromatycznych wędlin i kiełbas namawiali właściciele gospodarstwa ekologicznego Danuta i Wiesław Szymurscy, a pierogami z kapustą i pieczarkami kusili członkowie KGW Górnica.
Swoje prace prezentowali także rękodzielnicy. Nie brakowało stoisk z biżuterią artystyczną, maskotkami z włóczki, drewnianych aniołów czy pięknych obrusów wykończonych delikatną koronką.
W sali lustrzanej trwały natomiast występy artystyczne. O rozrywkę i dobry humor odwiedzających zadbali: Kapela Borneńska, zespół Ontis, Eugeniusz Makaryk oraz duet Elżbieta i Krzysztof.
Kazimierz14:15, 28.08.2023
W Szczecinku, to jest dopiero zapach. Szczególnie w pochmurne dni i nocą.
A17:15, 28.08.2023
Myj nogi przed pójściem do łóżka , a problem sam zniknie.
Ernest11:23, 29.08.2023
Odurzony klejem "A" został pracownikiem miesiąca sierpnia. Brawooo.
Olo21:45, 28.08.2023
Widać wszyscy głodni.?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Rośnie Centrum Mieszkaniowo-Opiekuńcze.
A saloniki vip dla peowskiej gawiedzi będą tam?No łysy starcze staraj się!I dla laczka białego białego moczygębą zwanego .I w ogóle idź w pis….u
Super
09:44, 2026-06-22
Seniorzy dostaną bezpłatną rehabilitację.
do prywatyzacji służby zdrowia w gminie? kto na to pozwala? gdzie są nasi wybitni radni? jakie to działania podjeli? prawdą jest że o fakcie odejścia na emeryturę lekarza Jurczyka z dwóch osrodkow zdrowia (Łubowo i Silnowo)bylo wiadomo do początku tego roku a dziś zaskoczenie i niespodzianka i dziś dopiero poszukiwania lekarza.
pierszy krok
09:04, 2026-06-22
Pierwsza wakacyjna impreza i takie sceny.
Grupa małoletnich łobuzów, - ryje na banery w centrum miasta i zakaz wstępu nawet do kebabowni .
Lopez
08:05, 2026-06-22
Seniorzy dostaną bezpłatną rehabilitację.
60 tys. zł na 85 osób do rehablilitacji. Przypomnę, że tyle czyli 65 tys. zł może zarobić na dyżurach 72 godz. , 500 zł za godzinę w szpitalu powiatowym. Nie tylo w Warszawie lekarze pracują po 300 godzin miesięcznie u nas też są takie przypadki i jest ich dużo.
Roman
07:27, 2026-06-22