Zamknij
REKLAMA

Było kameralnie, przytulnie i „na słodko”. W Sulikowie odbył się kiermasz świąteczny

09:26, 14.12.2021 | .
Skomentuj fot. organizatorzy
REKLAMA

Grudzień to czas kiermaszy i jarmarków. Ich niepowtarzalna atmosfera, migające lampki, zapachy swojskiego jedzenia i towarzysząca im powszechna wesołość, składają się na to zwykliśmy nazywać „duchem świąt”.

W minioną niedzielę (12 grudnia), taki właśnie nastrój zapanował w świetlicy wiejskiej w Sulikowie, gdzie pani Agnieszka Wysocka zorganizowała niewielki kiermasz dla mieszkańców. W roli głównej wystąpiły ciasta: śmietankowiec, makowiec, 3bit i aromatyczne pierniki. Poza tym można było wybierać i przebierać w całej gamie świątecznych dekoracji – drewnianych, wyplatanych i wydzierganych na szydełku. Pani Agnieszka – znana z talentu plastycznego i zamiłowania do pracy z dziećmi, po godzinach oddaje się pasji rękodzielniczej. Jej specjalnością są makramy, czyli dekoracje ze sznurka, powstałe w wyniku wyplatania i odpowiedniego wiązania węzłów.

Podczas kiermaszu dostępnych było kilka prac wykonanych w tej technice, uformowanych w kształcie łapaczy snów, choinek, a nawet głowy renifera. Chętnych do tego, by nabyć oryginalne dekoracje, nie brakowało. Co ważne, cały dochód z kiermaszu trafi na ważny społecznie cel, czyli zakup materiałów do świetlicy wiejskiej i organizację ciekawych warsztatów dla najmłodszych.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Mieszkanka BMieszkanka B

0 0

Nawet w takich malutkich miejscowościach coś się dzieje, a w Białym Borze NIC. Żadnego kiermaszu, jarmarku, kolędowania...smuteczek. 19:43, 14.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%