Zamknij
REKLAMA

Co świadczy o dobrym wózku widłowym?

15:36, 18.01.2022 | .
Skomentuj

Wózki widłowe to pojazdy przeznaczone do bezpiecznego i szybkiego przetransportowania ciężkich ładunków w wyznaczone miejsce. Teoretycznie, najważniejszym parametrem jest maksymalny udźwig. Warto pamiętać, że to bardzo ważna, choć nie główna cecha decydująca o wyborze konkretnego egzemplarza. Wózki widłowe powinny zapewniać komfortową i bezpieczną pracę, dlatego warto zaznajomić się dodatkowymi parametrami, które wpływają na ich użyteczność.

Wózki widłowe - najważniejsze informacje

Jednym z najważniejszych czynników, jakie należy wziąć pod uwagę wybierając pojazd jest jednostka napędowa. Na rynku można znaleźć zarówno modele wyposażone w silnik wysokoprężny, jak i benzynowy, a także zasilane LPG lub CNG. Ponadto dostępne są elektryczne wózki widłowe. Jaki z nich jest najlepszy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od warunków, w jakich pojazdy będą eksploatowane. Ogólna zasada mówi, że elektryczne modele są przeznaczone do zastosowań wewnątrz pomieszczeń, natomiast pozostałe wykorzystuje się na zewnątrz. Oczywiście można znaleźć wiele wyjątków od tej reguły. Dobry wózek widłowy przede wszystkim zapewnia doskonałą widoczność. Dlaczego jest to takie istotne? Głównie ze względu na bezpieczeństwo. Im lepsza widoczność, tym niższe ryzyko wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń.

Czym jeszcze wyróżniają się dobre wózki widłowe?

Wózki, tak jak inne pojazdy, wymagają czynności serwisowych i okresowych wymian części eksploatacyjnych. Im niższe szacunkowe koszty związane z użytkowaniem, tym lepiej. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dużej floty. Dobre wózki widłowe mają ergonomicznie zaprojektowaną kabinę, zapewniającą swobodny dostęp do wszystkich elementów wykorzystywanych do obsługi. Ostatnią, często pomijaną kwestią, jest ogumienie. Jego zadaniem jest zapewnianie wysokiego poziomu przyczepności, a co za tym idzie, bezpieczeństwa. Warto wspomnieć, że terenowe modele są wyposażone w opony charakteryzujące się agresywnym bieżnikiem.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%