Zamknij

Jak wykonać planszę reklamową?

13:41, 01.01.2022 . Aktualizacja: 13:41, 01.01.2022
Skomentuj

Zastosowanie plansz reklamowych jest bardzo częste na nowoczesnych elewacjach. Dzięki nim można oznaczyć znajdujące się w biurowcu siedziby poszczególnych firm, a także postawić na identyfikację wizualną, czyli nadrukowane logo i nazwę. Wykonanie planszy reklamowej jest stosunkowo proste, choć wymaga zastosowania maszyn do cięcia, jak również druku na PCV. Jak wykonać planszę reklamową krok po kroku?

Krok pierwszy: projekt ma znaczenie

Przy wykonaniu planszy reklamowej najważniejszy jest projekt i oczywiście odpowiednie narzędzia. Jednak zaczynając od tego pierwszego należy się zastanowić, co ma się znaleźć na planszy reklamowej czy ma być to jedynie identyfikacja wizualna firmy czy jeszcze np. hasło reklamowe. Plansza reklamowa może zawierać także godziny otwarcia danego sklepu czy biura, czy też numer telefonu. Oczywiście niezwykle istotne znaczenie ma odpowiednia czcionka, ale i grafka. Logo powinno być odpowiednio dopasowane i wyróżniające się. W przypadku biura podróży może to być słońce, ale i np. morze i koło ratunkowe. Czasem logo może być inspiracją do stworzenia hasła reklamowego. Logo może też idealnie oddawać nazwę danej firmy. Przykładem może być tutaj supermarket Biedronka. Logo sprawia, że dana firma jest bardziej kojarzona przez konsumentów, dlatego warto je mieć i umieścić na planszy reklamowej. Logo może być wpisane w nazwę firmy, ale również znajdować się po lewej stronie od napisu bądź też nad nim. Kompozycja jest bardzo ważna, aby wszystkie elementy były zauważalne.

Krok drugi: wybierz spienione PCV lub transparentne PCV i przytnij na odpowiedni wymiar

Plansza reklamowa może powstać ze spienionego PCV. Taki materiał jest trwały, niezawodny i przygotowany do nadruku wielkoformatowego. Oczywiście planszę można wykonać także z transparentnego PCV. Za planszę reklamową można uznać także ekspozytor stawiany przed wejściem do danej firmy. Ten element powstaje poprzez gięcie PCV. Ekspozytor może być też wyposażony w półki na ulotki, ale równie dobrze może być miejscem na plakat reklamowy. W przypadku klasycznej planszy reklamowej na elewację materiał musi zostać przycięty na odpowiedni wymiar. Plotery do cięcia doskonale się sprawdzają w takich przypadkach. Można uzyskać dowolny wymiar, również ten wielkoformatowy.

Krok trzeci: nadruk na wysokiej jakości drukarkach do druku wielkoformatowego

Kolejnym krokiem, by powstała plansza reklamowa jest wykonanie nadruku. Tutaj sprawdzają się drukarki zapewniające wysoką jakość druku UV na wielu materiałach w tym PCV. Niezależnie od stopnia skomplikowania projektu można uzyskać wyraźne kolory i kontury bez efektu rozmycia. Taki nadruk jest trwały, odporny na promieniowanie UV, ale również wilgoć. Można zatem bez przeszkód planszę reklamową powiesić na elewacji, a nie jedynie na ścianie wewnątrz budynku, bo takie również może być zastosowanie takiego elementu identyfikacji wizualnej. Warto podkreślić, że plansza z drukiem UV odporna jest także na ścieranie, a w dużej mierze również na zarysowania.

Krok czwarty: ekspozycja planszy reklamowej na elewacji w odpowiednim miejscu

Plansze reklamowe sprawdzają się także na targach branżowych. Mogą służyć jako elementy wyróżniające dane stoisko i wskazujące miejsce, gdzie znajduje się stanowisko danej firmy. Oczywiście plansza reklamowa powinna znaleźć się także na elewacji, w miejscu, gdzie znajduje się siedziba przedsiębiorstwa. Można umieścić ją z prawej strony przy drzwiach. Dobrym miejscem umieszczenia planszy reklamowej jest również to bezpośrednio nad drzwiami. Plansza reklamowa dobrze skomponuje się z kasetonem czy szyldem reklamowym. Transparentna nie tylko estetycznie się prezentuje, ale również dobrze odbija znajdujące się na niej napisy, co nie znaczy, że ta wykonana ze spienionego PCV się nie sprawdzi, nawet jeśli jest kolorowa, bo wystarczy zastosować kontrastującą czcionkę.

Samodzielne wykonanie planszy reklamowej, gdy nie ma się specjalistycznego sprzętu do cięcia i druku nie ma większego sensu. Lepiej zlecić tę pracę profesjonalistom, a samodzielnie wykonać jedynie projekt. Choć w przypadku tego ostatniego można również zdać się na doświadczenie wykonawcy i poprosić o pomoc w jego wykonaniu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%