Zamknij
REKLAMA

Czym powinna się cechować odpowiednia odzież sportowa?

17:14, 08.12.2021 | .
Skomentuj

Jeśli jesteś zwolennikiem aktywnego trybu życia, lubisz treningi na siłowni, bieganie, czy też fitness, to oczywiste jest, że musisz oprócz dobrej kondycji, zadbać także o odpowiednią odzież do tego celu. Zapewne względy estetyczne nie są bez znaczenia, ale przede wszystkim przy jej wyborze powinniśmy się kierować wytrzymałością, funkcjonalnością oraz wysoką jakością.

Czym należy się kierować, kupując odzież sportową?

Około dziesięciu lat temu wierzono, że odzież wykonana z naturalnych tkanin, takich jak bawełna, czy też len, najlepiej nadaje się do uprawiania sportu. Jednak doświadczenia współczesnych sportowców zajmujących się fitnessem i kulturystyką, całkowicie obalają to stwierdzenie. Wynika to z faktu, że tkaniny wykonane z naturalnej bawełny i lnu dobrze wchłaniają pot, ale jednocześnie bardzo długo wysychają, w związku z czym organizm sportowca ochładza się i odczuwa on duży dyskomfort. Ponadto długotrwały kontakt skóry z nasiąkniętą potem tkaniną, może powodować otarcia i odparzenia. Dlatego też odzież wykonana z tkanin syntetycznych, która została stworzona dla sportowców, uważana jest za znacznie bardziej efektywną. Takie tkaniny mają wysoki poziom higroskopijności, są przewiewne i oddychające, dzięki czemu szybko wchłaniają i odparowują wilgoć. Dzięki tym właściwościom ubrania wykonane z materiałów syntetycznych są zdecydowanie wygodniejsze do uprawiania sportu, niż podobne produkty wykonane z materiałów naturalnych. To samo dotyczy także materiałów wykorzystywanych do produkcji bielizny sportowej, głównie skarpet. Wbrew panującym stereotypom, do wszelkich aktywności sportowych lepiej wybierać skarpety wykonane ze specjalistycznych materiałów syntetycznych, które są wysoce higroskopijne i nie mają szwów, niż z bawełny. Jednak koszulki wykonane z naturalnych materiałów mogą być dobrym rozwiązaniem dla tych sportowców, którzy chcą schudnąć i ćwiczą tylko cardio. W szczególności takie koszulki są odpowiednie dla osób, które wstydzą się swojej nadwagi. W przeciwieństwie do produktów syntetycznych, które mają ciasny krój, luźna koszulka z naturalnych tkanin pozwala dobrze ukryć wady sylwetki.

Wybierając więc ubrania na siłownię, powinniśmy także mieć na uwadze wybór odpowiedniego rozmiaru. Na przykład trenując fitness, będziemy musieli zapewnić sobie odpowiednio elastyczny strój, we właściwym rozmiarze, który powinien rozciągać się w różnych kierunkach. Dzięki temu zapewnimy sobie pełną swobodę ruchu i większy komfort podczas intensywnych ćwiczeń. W związku z tym należy wykluczyć ciasne paski, topy, które ściskają pachy, lub spodnie, które są mniejsze, niż to jest konieczne. Oprócz tego warto wcześniej sprawdzić, czy są one wygodne podczas wykonywania przysiadów, zgięć albo ćwiczeń rozciągających. Jeśli chodzi o skarpety, to należy wybierać modele bez gumki, która uciska goleń, blokując krążenie krwi. Z kolei, jeżeli interesujesz się zakupem innej, sportowej garderoby, takiej jak koszulka sportowa, legginsy, czy też spodnie dresowe, to najlepiej zrobić to tutaj: https://xdsport.pl/

Życzymy więc udanych zakupów i dużej przyjemności z treningu. 


 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%