Zamknij

Odwrócona osmoza – najlepsza metoda uzdatniania wody

19:20, 13.10.2021 r. Aktualizacja: 19:20, 13.10.2021
Skomentuj

Odwrócona osmoza to najskuteczniejsza z dostępnych metod uzdatniania wody pitnej. Dzięki zastosowaniu filtrów do wody, filtrujących wodę na zasadzie odwróconej osmozy zyskujemy najwyższej jakości wodę zdatną do picia prosto z kranu w domu, mieszkaniu, czy biurze.

Odwrócona osmoza, na czym polega ten sposób uzdatniania wody?

Specjalna półprzepuszczalna membrana, która stosowana jest w filtrze do wody odwróconej osmozy, nie przepuści nic poza czystymi cząstkami wody, ponieważ przez tak tzw. mikropory membrany nie przepłyną zanieczyszczeń, które mają zbyt duży rozmiar. Co ważne membrana osmotyczna oczyszcza się sama poprzez tzw. proces crossflow, dzięki czemu wszelkie zanieczyszczenia nie pozostają w jej środku, tylko zostaną odrzucone wraz z zanieczyszczoną wodą. Filtry do wody z odwróconą osmozą są najczęściej stosowaną metodą filtracji wody przez producentów wody butelkowanej z jednego oczywistego względu, jest to najskuteczniejsza metoda, jaką można zastosować w celu uzdatniania wody.

Filtry do wody z odwróconą osmozą zalety i wady

Tak jak już wspomniano w tym artykule odwrócona osmoza to metoda, która w zasadzie nie ma sobie równych. Stosując filtry do wody do systemów z odwróconą osmozą, zyskujemy wodę, która najprościej mówiąc, jest krystalicznie czysta, pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń, zabrudzeń oraz nieprzyjemnego zapachu, koloru i smaku. Jakie są największe zalety z korzystania z systemu odwróconej osmozy?

Zalety systemu odwróconej osmozy

  • zyskujemy czystą, zdatną do picia wodę na wyciągnięcie ręki,
  • jesteśmy bardziej EKO, nie kupując wody w plastikowych butelkach,
  • oszczędzamy czas i pieniądze- nie musimy chodzić po wodę do sklepu, a filtry wymieniamy raz na 3-6 miesięcy,
  • woda filtrowana tą metodą nadaje się do sprzętów AGD, jak ekspresy do kawy, czajniki, kostkarki do lodu, czy żelazka, używanie filtrów do wody to jak widać nie tylko korzyść ze spożywania czystej wody prosto z kranu, ale także dbałość o sprzęty kuchenne,
  • nadaje się jako baza pod potrawy dla najmłodszych dzieci, których zapotrzebowanie na składniki mineralne w wodzie jest znacznie mniejsze,
  • świetnie sprawdzi się do podlewania roślin,
  • doskonała do akwarium.

Odwrócona osmoza wady:

  • duża przestrzeń do montażu- jeśli chcemy zamontować filtry do wody z systemem odwróconej osmozy, potrzebujemy więcej miejsca np. pod szafką zlewozmywakową, niestety nie każdy bez wcześniejszych przeróbek może sobie na to pozwolić, dlatego decydując się na zakup, należy dobrze zmierzyć miejsce montażu i dobrać taki system, który będzie łatwo zamontować,
  • odrzut wody do kanalizacji- w starszych systemach odwróconej osmozy taki odrzut do kanalizacji sięgał nawet 5 litrów, obecnie systemy są znacznie bardziej nowoczesne i oszczędne (odrzut sięga ok. 1-2 litry).

Filtry do wody, dlaczego warto?

Filtry do wody z odwróconą osmozą pozwalają na cieszenie się krystalicznie czystą wodą prosto z kranu we własnym domu, mieszkaniu, a nawet biurze. Ponadto jesteśmy bardziej EKO i dbamy o planetę, nie kupując ciężkich plastikowych butelek z wodą w sklepach. Dodatkową zaletą tego rodzaju filtracji wody w celu jej spożycia jest pozbawienie jej nie tylko zanieczyszczeń, ale również kamienia i nieprzyjemnego posmaku, który ma wpływ na jakość i smak potraw czy napojów na bazie wody. Filtry do wody z odwróconą osmozą to także stosunkowo niskie koszty eksploatacyjne, w większości wkład filtrujący należy wymienić po ok. 6 miesiącach użytkowania, oczywiście w zależności od producenta.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%