Zamknij
REKLAMA

Weselne ozdoby i dekoracje DIY

15:17, 11.10.2021 | r.
Skomentuj

Od kilku już lat, wraz z rozwojem mediów społecznościowych, pojawił się trend DIY. Twórcze hobby, które między innymi przejawia się samodzielną realizacją dekoracji domowych, dekoracji okolicznościowych, produkcją ubrań, wyrobem praktycznych przedmiotów codziennego użytku, np. kosmetyków. Hasło "zrób to sam" stało się zaproszeniem do realizacji wymarzonego hobby, aktywnego kształtowania przestrzeni wokół siebie.

Weselne ozdoby i dekoracje DIY

Każdy, kto organizował ślub i wesele zdaje sobie sprawę, że na tę okazję można wydać każdą kwotę. Dlatego przygotowując się do uroczystości, z dużym wyprzedzeniem, warto z góry określić, w jakich obszarach można ograniczyć fundusze a w jakich pozwolić sobie na większą swobodę. Zwykle etap oszczędzania wygląda w ten sposób, że młoda para bierze na siebie określony zakres czynności, starając się wykonać kilka z nich we własnym zakresie. 

Najczęściej w tej grupie działań para podejmuje się wykonania dekoracji weselnych kościoła, sali weselnej, czasem również stołu oraz prezentów dla gości weselnych. Aby plany zakończyły się powodzeniem, a dekoracje uzyskały szlachetny i stylowy wygląd, trzeba włożyć w nie wiele pracy, a przede wszystkim warto sięgnąć po pomysły z portalu Inspiracje Ferrero, gdzie łatwo zaczerpnąć co najmniej kilka pomysłów. 

Weselne, ręcznie wykonane winietki na stół

Rozłożenie gości przy weselnym stole to wyjątkowo delikatne i drażliwe zadanie. Każdemu z gości należy zapewnić miłe i interesujące towarzystwo, tak, by czas spędzony przy stole zapamiętał z przyjemnością. Gdy zadanie jest już wykonane a logistyka stołu rozpisana, pozostaje tylko przygotowanie imiennych winietek do postawienia przy każdym talerzu. Na stronie inspiracjeferrero.pl znajdują się przykłady niewielkich winietek DIY, uzupełnionych jednym z wyrobów firmy. Delikatne, stylowe wizytówki z imieniem gościa, wzbogacone barwną czekoladką, zapraszają we wskazane miejsce i zachęcają do rozpoczęcia wieczoru od smacznej pralinki.

Sztuka przygotowania prezentów dla gości weselnych

Nie jest to dawny zwyczaj, ale już mocno umocowany w zbiorze weselnych trendów. Młoda para przygotowuje dla wszystkich gości drobne upominki, które czekają na nich. np. przy weselnym stole. Upominki są symboliczne, jednak powinny być oryginalne i sprawić, by pozostały z gośćmi jeszcze po zakończeniu wesela. Zwykle stanowią one realne wyzwanie dla młodej pary, która musi uruchomić całą swoją kreatywność, choćby po to, by nie powielać utartych schematów. 

Poszukując inspiracji w internecie, można znaleźć przykład pięknej, niewielkiej białej skrzyneczki, samodzielnie wykonanej z delikatnej sklejki, która mieści miłe dla gości upominki. Aromatyczna herbata, własnoręcznie wykonane pachnące mydełko z wtopionymi inicjałami imion młodej pary, słoiczki z miodem z pamiątkową naklejką, czekoladki w kształcie serduszka, przypinki i kotyliony. Upominkowy box ręcznie zdobiony, wyściełany tkaniną, trawą czy słomą, będzie stanowił miły dodatek do tej ważnej uroczystości. Projekt DIY oparty o pomysł i własne wykonanie może stać się ważną, długotrwałą pamiątką ślubną.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%