Zamknij
REKLAMA

Ile kosztuje ubezpieczenie firmy i od czego zależy cena?

09:36, 07.09.2021 | r.
Skomentuj

Prowadzenie przedsiębiorstwa, bez względu na jego wielkość czy formę prawną to ogromna odpowiedzialność. Niejednokrotnie wystarczy jedna błędna decyzja, by utracić przychód wypracowany tygodniami. Dobrze funkcjonująca firma nie tylko powinna dbać o optymalizację procesów, zadowolenie pracowników i redukcję kosztów, ale też o należyte zabezpieczenie w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń. Temu właśnie służy ubezpieczenie firmy. Ile dokładnie kosztuje ubezpieczenie firmy? Jaki zakres ochrony wchodzi w standardowe ubezpieczenie firmy? Gdzie powinniśmy ubezpieczyć swoją działalność gospodarczą? 

Jaka ochrona wchodzi w skład ubezpieczenia firmy?

Standardowe ubezpieczenie dedykowane małym i średnim firmom charakteryzuje się relatywnie szerokim zakresem ochrony wielu obszarów działalności Oczywiście, jak w przypadku każdego innego ubezpieczenia, to właściciel firmy może podjąć finalną decyzję o tym, jaki dokładnie zakres polisy ma obowiązywać. Najczęściej jednak ubezpieczenie firm obejmuje ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które jest wyjątkowo istotne w przypadku dostarczenia niesprawnej partii towaru, uszkodzenia mienia powierzonego czy wypadków przy pracy. Dodatkowo polisa ubezpieczeniowa chroni firmę przed wszystkimi nieszczęśliwymi zdarzeniami losowymi takimi jak pożar, zdarzenia losowe, kradzieże czy rozbój. Jako dodatek, firma może pokusić się o wykupienie dodatkowego ubezpieczenia assistance, które zapewnia wszelką pomoc techniczną oraz wsparcie w przypadku standardowych usterek.

Gdzie powinniśmy ubezpieczyć swoją firmę?

Na ten moment wszystkie największe firmy ubezpieczeniowe umożliwiają wykupienie polisy na małe i średnie firmy. W przypadku przedsiębiorstw o takiej wielkości oferta jest mocno wystandaryzowana, a właściciel firmy ma duże pole wyboru pomiędzy różnymi wariantami ochrony oraz składka ubezpieczeniową, którą będzie musiał miesięcznie uiszczać. W przypadku największych firm i korporacji sprawa ma się trochę inaczej. Oczywiście, każda firma ubezpieczeniowa z przyjemnością zdecyduje się zaoferować polisę ubezpieczeniową przedsiębiorstwu zatrudniającemu setki, a nawet tysiące pracowników. W takiej sytuacji jest możliwość negocjowania stawek polisy, a także składek ubezpieczeniowych. 

Ile kosztuje ubezpieczenie małych i średnich firm? 

Ile tak naprawdę kosztuje ubezpieczenie małej i średniej firmy? Oczywiście to trudne pytanie, na które nie sposób odpowiedzieć jednoznacznie. Finalna miesięczna składka odprowadzana do ubezpieczyciela uzależniona jest od wielu czynników takich jak wielkość firmy, obroty, które firma generuje, branża, w której firma działa, a także zakres samego ubezpieczenia. Do tego dodatkowo wchodzą przeróżne dodatkowe usługi, które mogą nieznacznie zwiększyć koszt ubezpieczenia. W przypadku najmniejszych firm i działalności jednoosobowych składka ubezpieczenia to nawet 70 złotych miesięcznie. Im większa firma i szerszy zasięg działalności, tym składka będzie rosła. 

Więcej informacji znajdziecie na: https://www.dyktaubezpieczenia.pl/ubezpieczenie-firmy,9,pl

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%