Zamknij
REKLAMA

Kredyt gotówkowy przez internet - jak wybrać najlepszy?

11:48, 14.06.2021 | r.
Skomentuj

Kredyt gotówkowy to bardzo popularne rozwiązanie, z którego korzysta spora część kredytobiorców. I mowa tutaj nie tylko o osobach zainteresowanych wsparciem na poziomie kilku tysięcy złotych, ale i klientach, którzy szukają kredytu do 100 000 zł. 

Kredyt gotówkowy - skąd popularność?

Jak przygotować się do wniosku o kredyt gotówkowy? 

Jak znaleźć najlepszą ofertę? 

Kredyt gotówkowy - skąd popularność?

Kredyt gotówkowy dla wielu osób to bardzo wygodne rozwiązanie. Przede wszystkim jest to kredyt, który daje sporą dowolność w obracaniu pożyczonym środkami, zupełnie inaczej niż np. w przypadku kredytu na samochód czy hipotecznego. Spora część osób woli wziąć, nawet z myślą o zakupie samochodu czy małej działki, kredyt gotówkowy. Zdarza się również, że jest to kredyt bardziej opłacalny niż konkurencyjne rozwiązania. Coraz więcej banków nie tylko znacznie upraszcza formalności związane z ubieganiem się o taką pomoc, lecz także umożliwia aplikację o kredyt przez internet. W przypadku niektórych banków procedury elektroniczne pozwalają na przeprowadzenie całego procesu online, łącznie z popisaniem umowy kredytowej. Wielu kredytobiorców bardzo ceni sobie tego typu rozwiązania, ponieważ dzięki nim może aplikować o kredyt właściwie z każdego miejsca, o dowolnej porze, nie tracąc czasu na stanie w kolejkach i kolejne wizyty w oddziale. W wielu przypadkach nie musisz także przedstawiać zaświadczenia o dochodach: https://www.get-money.pl/banki/kredyt-przez-internet-bez-zaswiadczen-o-dochodach

Jak przygotować się do wniosku o kredyt gotówkowy? 

Przede wszystkim z pomocą przychodzą rankingi takie jak https://www.get-money.pl/oferta/produkty-finansowe/ranking-kredytów-gotówkowych, które pozwalają w stosunkowo krótkim czasie zapoznać się z ofertą dostępną w  danym momencie i panującymi na rynku warunkami tego typu usług finansowych. Pożyczanie pieniędzy online to bardzo wygodny sposób na zdobycie dodatkowych funduszy, dzięki rankingom i porównywarkom kredytów można cały ten proces jeszcze znacząco przyspieszyć. Ranking pozwala ci szybko uzyskać potrzebne informacje, wyłonić najlepsze oferty i bezpośrednio przejść do złożenia wniosku. Jesteś w stanie bardzo szybko porównać ze sobą kilka interesujących cię ofert, dzięki czemu masz szansę znaleźć tę najbardziej atrakcyjną. 

Pamiętaj, że wziąć kredyt może oczywiście osoba pełnoletnia. Pierwszym krokiem do uzyskania środków jest wypełnienie wniosku. Wiele tutaj zależy przede wszystkim od twojej zdolności kredytowej. Pamiętaj, że oferta zaprezentowana w rankingu może w związku z tym ulec zmianie. Każdy kredyt jest obliczany dla indywidualnego klienta i warunki poszczególnych ofert w związku z tym mogą się od siebie nieco różnić. Ważna jest oczywiście także historia kredytowa, terminowa spłata wcześniejszych zadłużeń. Warto tutaj pod uwagę brać także realne możliwości finansowe i nie wnioskować o kwotę większą niż ta, której raty realnie i bez problemu będziemy w stanie spłacić. Po pozytywnej decyzji banku, otrzymujemy szczegółową propozycję umowy. Tutaj nie ma już drogi na skróty - każdy specjalista powie ci, że taką umowę trzeba dokładnie przeczytać, aby uniknąć niemiłych niespodzianek. Po podpisaniu umowy (co w wielu bankach jest już możliwe zdalnie) otrzymujesz pieniądze na konto. W przypadku większości instytucji finansowych trafią one do ciebie maksymalnie w ciągu 2-3 dni od dopełnienia wszystkich formalności. Okazuje się, że wszystko to możesz zrobić z poziomu fotela, nie ruszając się z domu. Kredyt gotówkowy przez internet to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mogą udać się do banku lub po prostu nie chcą na to tracić czasu. 

Jak znaleźć najlepszą ofertę? 

Kredytów gotówkowych przez internet jest coraz więcej, nie ma więc co się dziwić, że spora część kredytobiorców czuje się zdezorientowana i przytłoczona możliwościami wyboru. W takim przypadku często kończy się na tym, że wybieramy pierwszą ofertę, która wygląda atrakcyjnie. Lepiej jednak dać sobie trochę czasu, usiąść wygodnie przy komputerze i prześledzić co najmniej kilka dostępnych rankingów kredytów gotówkowych online. Nie musisz śledzić każdej oferty osobno - rankingi pomogą wybrać kilka najbardziej ciekawych. Nie tracisz więc czasu na przeglądanie wszystkich dostępnych rozwiązań. Zyskujesz natomiast wiedzę o tym, jakich warunków możesz oczekiwać. Znacznie łatwiej jest ci także zestawiać ze sobą 2-3 najciekawsze oferty, niż porównywać 15 czy 20 z pozoru podobnych propozycji. 
 
Pamiętać natomiast musisz, że kluczowym parametrem, jeśli chodzi o finansową stronę kredytu, nie jest oprocentowanie, a RRSO. Dopiero Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania powie ci, ile faktycznie będzie cię kosztował kredyt. Oprócz podstawowego oprocentowania uwzględnia ona bowiem wszystkie pozostałe koszty, które zawiera umowa kredytowa. Niestety banki często proponują niższe oprocentowanie, ale straty te wyrównują sobie innymi opłatami. Warto na to uważać. 
 
Wybierając najlepszą ofertę, dobrze jest jednak także przyjrzeć się opiniom klientów banku. Sprawdzić, czy są oni zadowoleni z obsługi, czytelnych warunków, sprawnego przeprowadzania całej procedury, nie tylko ubiegania się o kredyt, ale wszystkich późniejszych formalności.
()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%