Zamknij
REKLAMA

Jak poprawić funkcjonalność łazienki? Postaw na nowoczesne rozwiązania

00:29, 04.04.2021 | r.
Skomentuj

Mówi się, że nie ma niewygodnej łazienki. Jest tylko niewłaściwie zaprojektowana. Zobacz jak urządzić i wyposażyć jej wnętrze, aby czuć się w nim swobodnie i komfortowo.

Zaaranżowanie funkcjonalnej łazienki nie zawsze jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza jeśli jest mała albo wyjątkowo nieustawna. Na takiej powierzchni trzeba zaplanować wszystkie niezbędne sprzęty, biorąc też pod uwagę estetykę wnętrza. Jednak trzymając się kilku sprawdzonych zasad da się stworzyć całkiem przestronne, wygodne i przytulne pomieszczenie, w którym można bez przeszkód zadbać o własną toaletę, zrobić pranie czy po prostu się odprężyć.

Wanna kontra prysznic

Nie da się ukryć, że nawet najmniejsza wanna dotkliwie „zawłaszcza” łazienkową przestrzeń. W nieustawnych, niedużych łazienkach najrozsądniej postawić na prysznic. Do najbardziej ergonomicznych rozwiązań, zajmujących niewiele miejsca, należą prysznice bezbrodzikowe z odpływem w podłodze. Zamiast klasycznej otwieranej kabiny można zastosować modną szklaną ściankę, albo po prostu klasyczną, nieśmiertelną zasłonkę, którą w każdej chwili można ściągnąć, zyskując więcej przestrzeni.

Są jednak osoby, które najzwyczajniej nie wyobrażają sobie domowego zacisza bez możliwości zanurzenia się po całym stresującym dniu w relaksującej kąpieli. Jeśli też się do takich osób zaliczasz, możesz pomyśleć o namiastce wanny. Kompromisem dla Ciebie może okazać się narożna kabina prysznicowa z pogłębionym brodzikiem (nawet do 40 cm)., która bezkolizyjnie zagospodarowuje narożniki.

Suszarka łazienkowa

W małych łazienkach najpopularniejszym od lat rozwiązaniem są sznurkowe suszarki podsufitowe. To świetne rozwiązanie do łazienek z wannami. Ale nie spełni już ono swojej roli w łazienkach z prysznicami, ponieważ ubrania są stale narażone na zawilgocenie i będę oporniej schnąć. Poza tym susząca się bielizna nie wygląda zbytnio estetycznie. Doskonałą opcją dla takiej suszarki będzie energooszczędna pralko-suszarka firmy Electrolux z linii Perfect Care. Po pierwsze to ogromna oszczędność miejsca, ponieważ mamy do dyspozycji sprzęt 2w1. A druga kwestia to innowacyjna technologia, która piorąc i susząc pielęgnuje odzież, a przy tym dba o środowisko, bo przedłuża żywotność garderoby. A to z kolei nie zmusza do wymiany ubrań zbyt często, bo system zastosowany w urządzeniu dba o włókna, z których wykonana jest garderoba.

Podwieszane wyposażenie

Najwłaściwszym pomysłem w przypadku niestandardowych, nieustawnych łazienek będą meble podwieszane. Szafki podumywalkowe czy tak zwane słupki bez nóżek czy cokołów to ogromna oszczędność miejsca. Zawieszone meble dają dodatkową przestrzeń, ponieważ umożliwiają praktyczne zagospodarowanie powierzchni pod nimi. Wsunąć pod nie możemy takie niezbędne łazienkowe akcesoria jak miska na pranie, pojemnik z chemią gospodarczą czy z detergentami do prania. Poza tym meble podwieszane nie przytłaczają, pozwalają sprawniej utrzymać porządek, bo możemy bez problemu pod nimi wytrzeć podłogę, gdzie zbiera się najwięcej zanieczyszczeń. A ponadto dają możliwość powieszenia ich na takiej wysokości, jaka dla ich użytkowników będzie najodpowiedniejsza.

W taki sam sposób możesz dostosować wyposażenie sanitarne. Podwieszana muszla klozetowa zajmie sporo mnij miejsca niż klasyczna „na nodze”. I do dyspozycji możesz mieć jeszcze jedno sprytne sanitarne rozwiązanie. To sedes z funkcją bidetu. To idealny wyposażenie z rodzaju 2 w 1 do nietypowych i niedużych łazienek.

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%