Zamknij
REKLAMA

Sprawdź kilka wskazówek dotyczących wymiany tuszu lub tonera w drukarce

00:27, 04.04.2021 | r.
Skomentuj

Każdy użytkownik drukarki co jakiś czas staje przed zadaniem w postaci wymiany części eksploatacyjnych w postaci tuszy lub tonera. Dla jednych jest to proste zadanie rutynowe, dla innych wymiana tuszu może kojarzyć się z trudnym i mało przyjemnym zadaniem. Nie ważne czy jesteś początkującym użytkownikiem drukarki czy też traktujesz wymianę tuszu lub tonera jak przysłowiową „bułkę z masłem” to w tym artykule znajdziesz kilka pomocnych i uniwersalnych wskazówek.

Kup tusz lub toner, który sprawi, że druk będzie ekonomiczny

Jeśli marzysz o tym, aby Twoja drukarka była tania w eksploatacji, to bez wątpienia musisz zwrócić uwagę na ceny tuszy lub tonerów. A te jak wiadomo są dosyć mocno zróżnicowane. Najprostszym rozwiązaniem jest zakup oryginalnych części eksploatacyjnych, ale jak wiadomo do większości drukarek da się dokupić zamienniki. Mając to na uwadze warto posprawdzać w Internecie czy są dostępne zamienniki wpisując nazwę tuszu np. HP 304 XL (lub tonera). Oszczędności z tytułu znalezienia taniego zamiennika potrafią być naprawdę spore. Jednocześnie wiele zamienników oferuje na tyle wysoką jakość druku, że jakiekolwiek spadki w jakości nie będą zauważalne. 

Pamiętaj, żeby zadbać o stary tusz lub toner

Gdy już kupisz odpowiedni pojemnik z tuszem (lub odpowiedni toner) to pozostaje montaż w drukarce oraz wyciągnięcie starego tonera lub tuszu. Tutaj przestrzegamy przed zbyt szybkim wrzuceniem starych pojemników do kosza. Warto mieć na uwadze, że toner oraz pojemniki po tuszach wymagają utylizacji, dlatego nie powinny być wyrzucane do standardowego kontenera na odpady komunalne. Warto wiedzieć, że wiele sklepów komputerowych specjalizujących się w sprzedaży tuszu oferuje skup zużytych części eksploatacyjnych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie jednak minusem jest to, że czasami taki skup jest zainteresowany częściami tylko kilku wiodących producentów, np. może się okazać, że można oddać jedynie toner do drukarki HP, a już niekoniecznie, gdy posiadamy toner mniej znanej firmy. Alternatywnym rozwiązaniem są specjalnie oznaczone kosze (bywają między innymi w supermarketach), do których można wrzucić zużyty tusz lub toner.

Źródło zdjęcia:

FabrikaSimf / Shutterstock.com

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%