Zamknij
REKLAMA

Bramki antykradzieżowe - co musisz wiedzieć przed zakupem

00:12, 01.04.2021 | r.
Skomentuj

Bramki antykradzieżowe mają za zadanie zabezpieczyć firmę przed wyniesieniem przedmiotów, które nie zostały opłacone. Takie produkty występują w wielu wersjach pozwalających na skuteczne zapobieganie kradzieżom. Co warto wiedzieć przed zdecydowaniem się na konkretną technologię?

Różne rodzaje bramek antykradzieżowych

Na rynku znaleźć można kilka wariantów bramek przeciwdziałających kradzieży, które różnią się od siebie pod względem dokładnego działania i konstrukcji. Najpopularniejsze z nich to:

  • radiowe,
  • akustomagnetyczne,
  • elektromagnetyczne.

Każdy typ bramek antykradzieżowych różni się od pozostałych skutecznością w konkretnych sytuacjach. Dla przykładu, modele akustomagnetyczne sprawdzają się dobrze na dużą odległość, dlatego są stosowane w centrach handlowych i sklepach o szerokich drzwiach. Bramki antykradzieżowe radiowe wykrywają klipsy i etykiety, informując o tym za pomocą alarmu świetlnego i akustycznego. Opcje elektromagnetyczne mogą natomiast zabezpieczać towary z materiału i badać pole magnetyczne etykiety.

To właśnie te różnice sprawiają, że konkretne typy bramek antykradzieżowych są stosowane w określonych sytuacjach. Z tego powodu przed wyborem danej propozycji trzeba skupić się na własnych potrzebach i charakterystyce lokalu.

Wybór odpowiedniej bramki antykradzieżowej

Wybór konkretnego modelu bramki antykradzieżowej może być trudny. Każdy typ cechuje się bowiem zupełnie innym działaniem. Jeśli w danym lokalu znajduje się szerokie przejście, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będą bramki akustomagnetyczne. Natomiast w sklepach odzieżowych doskonale sprawdzą się opcje radiowe.

Przed wyborem konkretnego produktu warto zwrócić uwagę na jego jakość. Tylko sprawdzone bramki mogą zapewnić prawidłowe działanie i bezpieczeństwo Twojego sklepu. Dobrym pomysłem jest także dopasowanie wyglądu konstrukcji do wyposażenia danego wnętrza. Obecnie wybór bramek antykradzieżowych jest na tyle szeroki, że znalezienie odpowiedniego wariantu staje się niezwykle proste.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%