Zamknij
REKLAMA

Czy suchy basen z kulkami ma wpływ na rozwój dziecka?

20:28, 25.03.2021 | r.
Skomentuj

Każdy rodzic wie, jak ważny jest odpowiedni dobór zabawek dla dziecka. Te odpowiednie pozwalają maluchowi bez przeszkód poznawać świat, zyskiwać i rozwijać nowe zdolności. Zabawki powinny wspierać jak najwięcej aspektów rozwoju wrażliwego, dziecięcego umysłu, jednocześnie nie stwarzając powodów do obaw o bezpieczeństwo pociechy. Jednym z przykładów takiego wyposażenia jest suchy basen z kulkami. Co zabawa w nim może dać dziecku?

Zalety suchego basenu z piłeczkami

Suchy basen z kulkami, choć będący alternatywą dla wersji napełnianej wodą, pozwala dziecku czerpać podobną radość z zabawy. Zbudowany jest zwykle z grubej, miękkiej pianki, która, dzięki właściwościom odkształcającym, na długo jest w stanie zachować swój oryginalny kształt. Dzięki niej środek basenu jest wyjątkowo wygodny, zaś przewrócenie się dziecka wewnątrz nie będzie wiązać się z bólem. Choć miękkie, suche baseny są wyjątkowo solidne i trwałe – wytrzymają lata zabawy nawet najbardziej energicznych spośród maluchów. Wykonane z bardzo lekkiego materiału piłeczki mogą być swobodnie podrzucane przez dziecko bez obaw, że poczynią szkody w otoczeniu. Basen z piłeczkami to nie tylko źródło doskonałej zabawy – to także sposób na udekorowanie pokoju malucha funkcjonalną i atrakcyjną wizualnie zabawką. Dzięki dostępności modeli w rozmaitych wzorach i kolorach możemy mieć pewność, że uda się nam znaleźć taki, który idealnie trafi w gusta pociechy. Decydując się na zakup basenu, należy zwrócić uwagę na materiały, z jakich został wykonany dany model. By mieć pewność, że użyte tworzywa są atestowane oraz bezpieczne dla malucha, warto rozważyć skorzystanie z oferty polskiego producenta zabawek handmade.

Jak suchy basen rozwija zdolności motoryczne malucha?

Rozwój ruchowy to niezwykle istotny czynnik dorastania – pozwala on trenować koordynację, szybkość i sprawność manualną. Dlatego tak ważne jest, by przeznaczone dla dziecka zabawki aktywnie wspierały ten proces. Muszą one nie tylko pozwolić dziecku na swobodne badanie i wykorzystywanie elementów przestrzeni, lecz także zapewnić mu całkowite bezpieczeństwo. Wszystkie te kryteria spełnia suchy basen z kulkami. Wspomaga on rozwój motoryki dużej – podczas zabawy w jego wnętrzu, maluch manewruje wśród piłeczek, uczy się koordynacji ruchów oraz trenuje utrzymywanie równowagi. Pozwala także na aktywny rozwój motoryki małej, czyli umiejętności chwytania, manipulowania piłeczkami tak, by osiągnąć określony cel, gwarantując przy tym doskonałą zabawę.

Suchy basen jako sposób na nudę – czy pozwala rozwijać umysł dziecka?

Często występującą wśród rodziców obawą jest to, czy zabawki, jakie kupują swojej pociesze, na pewno wspomagają jej rozwój umysłowy. By mógł on przebiegać prawidłowo, potrzebna jest wszechstronna stymulacja dziecięcego mózgu, która pozwoli mu lepiej odnajdywać się w otaczającym świecie. Suchy basen jest więc doskonałym sposobem na aktywne pobudzenie umysłu malucha. Prosta forma tego produktu pozwali rodzicom wymyślać nowe, oryginalne scenariusze zabaw, które z pewnością zaangażują dziecko i uczynią cały proces niezwykle rozwijającym. Na przykładzie piłeczek można na przykład uczyć się liczenia, sortowania kolorów czy układania wzorów.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

MozambikMozambik

0 0

Dziecko idzie za dom do ogrodu , a tam w suchym basenie leża 2 misie i kukła ( stary plastikowy manekin) w brudnym ubraniu , basen trochę zabrudzony . Schiza ... siada na psychę . Coś jak scena z horroru ... ;)🤣 11:22, 31.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%