Zamknij
REKLAMA

Czym jest i jak działa ubezpieczenie od awarii samochodu?

00:00, 31.03.2021 | materiały partnera

Awarie samochodu to codzienność wielu kierowców. W przypadku poważniejszych usterek trzeba liczyć się z koniecznością poniesienia sporych wydatków. Aby zmniejszyć koszty napraw, warto pomyśleć o dodatkowej ochronie. Sprawdź, na czym polega ubezpieczenie od awarii samochodu.

Bardzo często zdarza się, że samochód odmawia posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie. Każda, nawet najmniejsza awaria, generuje spore koszty, na które nie wszyscy są przygotowani. I tu z pomocą przychodzą niektóre firmy, które – poza assistance – mają do zaoferowania coś więcej.

Ubezpieczenie od awarii samochodu – na czym polega?

Ubezpieczenie od awarii samochodu to produkt, który uprawnia właściciela pojazdu do skorzystania z pomocy fachowca – bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów z tego tytułu.

Zastanawiasz się, jak działa ubezpieczenie od awarii samochodu? W przypadku wystąpienia usterki, zgłaszasz to do konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Następnie – po dopełnieniu formalności – możesz skorzystać ze wsparcia wskazanego warsztatu samochodowego. Koszty naprawy pokrywa firma – zgodnie z obowiązującą umową.

Warto mieć świadomość, że tego typu gwarancja jest dostępna zarówno dla aut używanych, jak i samochodów nowych (w tym przypadku jest to tzw. przedłużona gwarancja).

Co obejmuje ubezpieczenie od awarii samochodu?

Trudno jednoznacznie wskazać zakres ochrony ubezpieczeniowej, ponieważ to zależy od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Przykładowo, wariant podstawowy może obejmować wszelkie usterki związane z:

· silnikiem

· skrzynią biegów

· przekładnią hydrokinetyczną

· mechanizmem różnicowym.

W pakiecie wyższym (droższym) można liczyć dodatkowo na uwzględnienie usterek takich elementów jak np. układ przenoszenia, elementy elektroniczne i elektryczne. W wariancie premium uwzględniane są naprawy m.in. sprzęgła, łożysk kół, układu zasilania, układu chłodzenia silnika, układu kierowniczego.

Ubezpieczenie od awarii samochodu – ile to kosztuje?

Zastanawiasz się, ile trzeba będzie zapłacić za tego typu ubezpieczenie? Jak wynika z danych zamieszczonych w serwisie https://rankomat.pl, ceny są bardzo zróżnicowane. Zależą przede wszystkim od czasu trwania umowy, wybranego pakietu oraz sumy ubezpieczenia. Koszty oscylują w granicach 500 zł do nawet 1500 zł.

Gwarancja w razie awarii auta – czy to się opłaca?

Ubezpieczenie od awarii samochodu to kolejny wydatek, zdaniem wielu kierowców – zbędny. Jednak czy faktycznie? Warto pamiętać, że stan technicznych niektórych aut pozostawia wiele do życzenia – szczególnie, jeśli mają na swoim koncie spory przebieg. Dlatego dobrze jest się zabezpieczyć przed dużymi wydatkami związanymi z ewentualną naprawą pojazdu.

Decydując się na ubezpieczenie od awarii samochodu:

· zabezpieczasz się w razie nieprzewidzianych kosztów usunięcia usterek wybranych elementów pojazdu

· masz pewność, że naprawa zostanie wykonana rzetelnie

· zwiększasz wartość swojego auta – jest to przydatne wówczas, gdy zamierzasz je sprzedać.

Jeżeli jesteś osobą, która nie lubi nieprzewidzianych wydatków i ceni sobie spokój, taka dodatkowa gwarancja jest korzystna.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%