Zamknij
REKLAMA

Jak założyć konto firmowe. Krok po kroku.

12:00, 19.02.2021 | r.
Skomentuj fot. materiał partnera

Firmowy rachunek to w dzisiejszych czasach podstawa prowadzenia każdego biznesu, ponieważ za jego pośrednictwem przedsiębiorca może regulować swoje zobowiązania i otrzymywać płatności od kontrahentów. W jaki jednak sposób założyć firmowe konto krok po kroku?

Osoby, które decydują się na założenie jednoosobowej działalności gospodarczej z uwagi na fakt, iż w dalszym ciągu pozostają osobami fizycznymi, nie mają obowiązku założenia firmowego konta, jednak i tak warto to zrobić, aby ułatwić sobie prowadzenie biznesu. Oferty promocyjne banków w jednym miejscu to świetny sposób na to, aby je porównać, wybierając to, które będzie najkorzystniejsze pod względem finansowym. Jak założyć firmę z kontem bankowym?

Dlaczego warto założyć firmowe konto bankowe

Dzięki dwóm rachunkom każdy przedsiębiorca może bez problemu oddzielić finanse firmowe od tych osobistych, dzięki czemu ma on wówczas możliwość kontrolowania przepływów pieniężnych, a także analizowania wszystkich wpływów oraz wydatków. Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie również wtedy, gdy przedsiębiorca ma zamiar ubiegać się o firmowy kredyt. Jeśli chodzi o rachunek bankowy dla przedsiębiorców - najlepsze propozycje, to założenie firmowego konta nie jest aż tak skomplikowane, jakby się to mogło wydawać, ponieważ wszystkich formalności można obecnie dokonać za pośrednictwem internetu.

Jak otworzyć firmowe konto bankowe?

Jeszcze do niedawna otworzenie firmowego konta wiązało się z koniecznością odbycia wizyty w wybranej placówce bankowej, co niestety mogło zająć nawet cały dzień. Na szczęście obecnie firmowe konto można bez problemu otworzyć bez konieczności wychodzenia z biura za pośrednictwem strony internetowej banku.

Jak założyć konto firmowe krok po kroku?

Otwierając konto firmowe, oczywiście w pierwszej kolejności musimy wybrać bank, którego oferta będzie dla nas najkorzystniejsza. Jeśli już zdecydujemy, w którym banku chcielibyśmy posiadać konto, to musimy wejść na jego stronę internetową, klikając w odpowiedni formularz. We wniosku musimy podać zarówno nasze dane osobowe, jak i dane naszej firmy. Gdy wszystkie dane zostaną uzupełnione to w zależności od danego banku, będziemy musieli dokonać przelewu weryfikacyjnego, jednak aby potwierdzić naszą tożsamość, możemy również zdecydować się na wizytę w siedzibie naszej firmy kuriera. W pierwszym przypadku przy pomocy naszego osobistego konta bankowego możemy uwierzytelnić naszą tożsamość, wykonując tzw. przelew weryfikacyjny najczęściej w wysokości 1 złotego. Z kolei w drugim przypadku możemy skorzystać z możliwości podpisania umowy za pośrednictwem kuriera, który w ciągu kilku dni od złożenia wniosku powinien nam ją przywieźć, dostarczając ją następnie do banku. Jeśli jednak z jakichś przyczyn nie mamy możliwości założenia konta przez internet, to możemy założyć je w placówce banku, pamiętając o tym, aby zabrać ze sobą wpis do ewidencji działalności gospodarczej, a także dowód osobisty. Pracownik banku na tej podstawie wypełni za nas wniosek i przygotuje umowę, którą będziemy musieli podpisać.

Założenie firmowego konta nie jest już tak skomplikowane, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Odpowiedni wniosek możemy obecnie złożyć przez internet, jeśli jednak będziemy mieli z tym problem, to wszystkich formalności możemy dokonać w placówce wybranego banku, co nie powinno zająć zbyt wiele czasu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%