Zamknij
REKLAMA

Kiedy warto wykupić abonament medyczny?

20:53, 29.12.2020 | r.
Skomentuj fot. materiał partnera

Męczy Cię niepewność związana z korzystaniem z publicznej opieki medycznej? A może nie masz cierpliwości, by korzystać z państwowych placówek? Być może czas wykupić pakiet medyczny w jednej z firm zajmujących się dostarczaniem prywatnych usług medycznych! Jeśli się nad tym zastanawiasz, ten tekst jest dla Ciebie. Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na prywatny abonament.

Prywatny pakiet medyczny – na czym to polega?

W ostatnich latach w Polsce można było zaobserwować niesamowity rozwój prywatnej opieki medycznej. Dziś otwartych jest naprawdę dużo doskonale działających gabinetów, przychodni, a nawet szpitali świadczących usługi na zasadach komercyjnych. Wiele firm oferuje również pakiety medyczne na zasadzie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Wystarczy podpisać umowę i zobowiązać się do płacenia określonej kwoty w ramach comiesięcznego abonamentu. Pozwala to  cieszyć się prywatną opieką zdrowotną w wybranym zakresie. Każdy pakiet oferuje nieco inny zakres usług – w zależności od ceny może on być bardzo okrojony (np. podstawowe badania, limit wizyt u specjalistów lub nielimitowany dostęp tylko do niektórych lekarzy) albo bardzo rozbudowany. W tej drugiej wersji często obejmuje również drogie, zaawansowane badania, rozmaite zabiegi, a nawet pobyt w prywatnym szpitalu. Warto jednak pamiętać, że prywatny pakiet medyczny obowiązuje wyłącznie w konkretnych placówkach, które współpracują z podmiotem, z którym podpisujesz umowę. Często są to przychodnie należące do tej samej lub kilku wybranych sieci.

Pakiety medyczne – co masz do wyboru?

Jak już wspomniano, pakiety medyczne są bardzo zróżnicowane. Można je podzielić na ogólne i specjalistyczne, a także ze względu na stopień rozbudowania.

Pakiety ogólne obejmują wizyty u internisty i specjalistów, a także dostęp do badań, zabiegów i innego rodzaju usług (np. wizyt domowych czy opieki pielęgniarskiej). To właśnie w tej kategorii można znaleźć największe różnice pomiędzy zakresami pakietów. Warto dokładnie sprawdzić przed podpisaniem umowy, co obejmuje określony abonament. Dzięki temu unikniesz niemiłego rozczarowania, kiedy okaże się, że musisz dopłacić za potrzebne Ci usługi.

Ponadto często można się spotkać z pakietami specjalistycznymi. Popularne są np. te przeznaczone dla kobiet w ciąży. Daje to przyszłym mamom pewność dostępu do fachowej i szybkiej pomocy podczas całego okresu ciąży, a zazwyczaj także przez pewien czas po jej zakończeniu. Innymi popularnymi pakietami są te dla dzieci i niemowląt. W pierwszych latach życia dziecka zwykle dość często odwiedza się lekarza, dlatego może to być niezwykle opłacalny, a jednocześnie wygodny wybór. W ramach pakietów dziecięcych (lub jako osobny abonament) uzyskuje się również dostęp do wszystkich niezbędnych szczepień. Taką usługę proponuje np. sieć przychodni CMP. W jej ofercie znajdziesz też np. moduł rehabilitacyjny umożliwiający nielimitowane korzystanie z usług fizjoterapeutycznych.

Abonament medyczny – kiedy warto?

Komu abonament medyczny przyda się najbardziej? Kiedy zainwestowanie w tego typu pakiet jest najbardziej opłacalne? To idealne rozwiązanie przede wszystkim dla:

  • każdego, kto ma dosyć publicznej opieki zdrowotnej,
  • osób, które chcą lepiej zadbać o swoje zdrowie, również w zakresie profilaktyki i okresowych badań,
  • kobiet spodziewających się dziecka (lub planujących ciążę!),
  • seniorów,
  • dzieci,
  • całych rodzin,
  • firm – pakiety pracownicze często są tańsze.

Jak widać, istnieje mnóstwo sytuacji, w których abonament medyczny okaże się słusznym wyborem. Warto wiedzieć, że tego typu usługi stają się obecnie coraz tańsze, dlatego są dostępne w zasadzie dla każdego. Znalezienie pakietu, który spełni Twoje oczekiwania, nie powinno być trudne.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA