Zamknij
REKLAMA

W jaki sposób znaleźć i zaopiekować się zwierzakiem?

20:50, 04.01.2021 | r.
Skomentuj fot. materiał partnera

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez zwierzaków domowych. Zarówno adopcja jak i kupno zwierzęcia z rodowodem stają się coraz popularniejsze. Co ciekawe, możliwe jest znalezienie odpowiedniego dla siebie zwierzaka (i to wcale nie wirtualnego!) za pośrednictwem Internetu. W jaki sposób to zrobić, aby mieć pewność, że żadnej istocie żywej nie dzieje się krzywda?

Po pierwsze - należy zastanowić się nad własną motywacją

Zwierzę nie jest zabawką! Decydując się na adopcję bądź kupno psa, kota lub innego przyjaciela, należy dokładnie rozważyć wszelkie za i przeciw. Zwierzę jest żywą istotą i nie można traktować go jak przedmiotu. Nowy mieszkaniec domu będzie nie tylko przyjacielem, ale także - co należy podkreślać wielokrotnie, biorąc pod uwagę to, jak wiele zwierząt trafia do schronisk - obowiązkiem. Decyzja o adopcji bądź zakupieniu zwierzęcia powinna być wcześniej przemyślana i absolutnie nie należy podejmować jej pod wpływem emocji.

Gdzie szukać informacji o możliwości adopcji bądź kupna?

Warto korzystać ze sprawdzonych serwisów internetowych, które dają nie tylko możliwość zapoznania się z ogłoszeniami, ale pozwalają także nawiązać kontakt z innymi użytkownikami. Jednym z serwisów, gdzie znajdziemy ogłoszenia zwierzęta, jest Pokato.pl. Można tu wyszukać wiele ciekawych ofert pozwalających wybrać odpowiedniego dla nas zwierzaka. Zanim dojdzie do spotkania z osobą wystawiającą ogłoszenie, warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

W jaki sposób upewnić się, że zakupione zwierzę jest bezpieczne i dobrze traktowane?

Podstawową czynnością, którą powinna wykonać każda osoba chcąca nabyć psa, kota lub inne zwierzę, jest zwrócenie uwagi na dobrostan przyszłego pupila. W mediach bardzo często mówi się o tym, jak szkodliwe są pseudohodowle. Chcąc uniknąć przyczynienia się do cierpienia zwierząt, należy zadbać o to, aby nie wspierać takich nieuczciwych sprzedawców. Jeżeli decydujesz się na kupno psa, zadbaj o to, by pochodził on ze sprawdzonej, a więc zarejestrowanej hodowli. W przeglądanych ogłoszeniach szukaj informacji na temat rodowodu danego zwierzęcia lub certyfikatu potwierdzającego legalność konkretnej hodowli. Jeżeli osoba wystawiające ogłoszenie nie wspomniała o tych dokumentach, warto zdecydować się na nawiązanie z nią kontaktu i dopytanie o szczegóły. Nie bój się pisać do użytkowników portali internetowych - ogłoszeniodawcy zazwyczaj bardzo chętnie odpowiadają na wszelkie pytania.

Zwierzę niepochodzące z hodowli, czyli o tym, czy warto zaopiekować się zwierzęciem, które ktoś chce oddać

Oczywiście! Niestety zdarzają się różne sytuacje, które znacząco komplikują możliwość opiekowania się zwierzakiem. Częstym powodem konieczności rozstania się z pupilem jest alergia właściciela, która ujawniła się dopiero po jakimś czasie. Zdarza się, że opiekunowie zwierzaków nie chcą  oddawać ich do schroniska, tylko próbują samodzielnie znaleźć inną osobę, która mogłaby dać dom ich pupilowi. Wiele takich ogłoszeń można znaleźć w Internecie. Nie należy bać się nawiązywać kontaktu - właściciel zwierzęcia z pewnością chętnie odpowie na wszystkie pytania. Warto jednak dowiedzieć się, jaka jest przyczyna zamieszczenia ogłoszenia o wydaniu zwierzaka, tak aby mieć pewność, że dany pupil będzie dla nas odpowiedni. Adopcja jest poważną decyzją i należy ją podejmować rozważnie, tak aby nie przysparzać zwierzakowi jeszcze większego stresu. Gdy pupil znajduje nowy dom, niech to już będzie jego stałe miejsce zamieszkania!

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA