Zamknij
REKLAMA

Łóżko hotelowe z materacem - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

09:51, 04.01.2021 | r.
Skomentuj fot. materiał partnera

Wyposażenie pokoju hotelowego dla wielu właścicieli może okazać się nie lada wyzwaniem. Hotele odwiedzane są przez tysiące gości, którzy preferują różny styl życia oraz mają inne przyzwyczajenia i zachowania. Noc w pokoju powinna się kojarzyć przede wszystkim z przyjemnością i wypoczynkiem. Niewygodne łóżko hotelowe, materac i skrzypiąca podłoga z pewnością nie będą dobrze rzutować na ocenę hotelu. Właściciele, którzy chcą zagwarantować swoim gościom najwyższy standard wypoczynku, powinni zdecydowanie wybierać łóżka i materace specjalnie dedykowane do tej branży.

Jak wybrać łóżko hotelowe?

Łóżko hotelowe jest najważniejszym elementem w pokoju. Goście, którzy przyjeżdżają do hotelu w celach turystycznych, czy też biznesowych, po ciężkim dniu chcą się przede wszystkim zregenerować i wypocząć. Na zadowolenie ze spędzonej nocy wpływa komfort, jaki mają oni oferowane, co w konsekwencji przekłada się na ich ocenę o obiekcie. Wybierając łóżko hotelowe, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.

Konstrukcja, która jest wytrzymała i stabilna, gwarantuje trwałość oraz dobre podparcie. Duży wybór materiałów oraz estetyczne wykończenie, sprawiają, że w szczególności łóżka kontynentalne zaczęły zyskiwać swoich zwolenników. Tego rodzaju modele dostępne są w ofercie wielu firm i dedykowane są specjalnie branży HoReCa. Łóżka kontynentalne cechują się wysokim komfortem i niepowtarzalną wygodą, dzięki której goście mogą się w pełni zregenerować przed następnym dniem. Ich konstrukcja składa się ze skrzyni, która na dolnej warstwie zawiera wysokiej jakości sprężyny. Następnie lądują materac, a następnie topper. Na samym szczycie tej układanki swoje miejsce ma nakładka do spania, która jednocześnie chroni materace przed szybkim zużyciem, uszkodzeniami i zabrudzeniami.

Oczywiście można zdecydować się na łóżka bardziej budżetowe, czyli modele standardowe. Te jednak nie oferują takiego komfortu, ale wybierając do nich wysokiej jakości materac, można znacząco podnieść ich walory użytkowe. Niemniej, wyposażając pokój hotelowy, trzeba liczyć się jeszcze z obowiązującymi przepisami, które zostały zawarte w Rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki. Według nich łóżko hotelowe pojedyncze nie może mieć mniejszych rozmiarów niż 90x200 cm, natomiast dwuosobowe mniejszych niż 140x200 cm.

Materac do łóżka hotelowego - czym powinien się charakteryzować?

Materace hotelowe powinny charakteryzować się wysoką jakością wykonania. Niezbędne do tego są materiały z najwyższej półki, które będą gwarantować odporność na intensywne użytkowanie. Najczęściej w ofertach producentów można znaleźć materace piankowe i kieszeniowe. Warto także zwrócić uwagę na to, czy można łatwo i szybko zdjąć pokrowiec, który pełni funkcję ochronną. Należy pamiętać także o tym, aby raz na jakiś czas porządnie je zdezynfekować i na bieżąco usuwać z nich wszystkie plamy.

Bez względu na to, jaki materac zostanie wybrany, powinien on zapewniać gościom hotelowym poziom wypoczynku, jakiego jeszcze nigdzie indziej nie doświadczyli. Możliwość pełnej regeneracji sił po bardzo ciężkim dniu to główny ich cel. Jeśli więc będą oni mieli zagwarantowany komfort, a do tego wnętrze będzie eleganckie i czyste, wyrażą oni pochlebną opinię o hotelu. W niezbędne elementy wyposażenia warto zaopatrzyć się na stronie https://sembella.pl/produkty/.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA