Zamknij
REKLAMA

Tanie konto firmowe - o czym warto pamiętać?

09:27, 18.11.2020 | r.
Skomentuj materiał partnera

Nie wiesz, jaki rachunek firmowy będzie odpowiadał potrzebom Twojej działalności? Zastanawiasz się, czy w ogóle jest sens otwierać oddzielne konto? Sprawdź, jak wybrać tanie konto firmowe, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania!

Rachunek firmowy możesz znaleźć w większości banków działających na polskim rynku. Jak więc wybrać ten, który będzie odpowiedni? Dziś podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, otwierając konto dla firmy.

Konto firmowe – dlaczego warto je mieć?

Przede wszystkim warto rozdzielić finanse prywatne od tych firmowych. Mając dwa konta – osobiste i firmowe, możesz w prosty sposób zarządzać swoimi środkami. Dobre konto firmowe pozwoli Ci wykonywać szybkie przelewy do ZUS-u i Urzędu Skarbowego oraz rozliczać się z kontrahentami o każdej porze dnia i nocy z każdego miejsca na świecie. W dzisiejszych czasach warto postawić na innowacyjną i intuicyjną aplikację mobilną i bankowość online, by mieć finanse firmy zawsze pod ręką.

Jak wybrać najlepsze konto firmowe?

Warto pomyśleć, w jakim celu będziesz używał swojego rachunku. Sprawdź opłaty za otwarcie i prowadzenie konta, wykonywanie przelewów online i stacjonarnie, wypłaty gotówki z bankomatów oraz transakcje wykonywane w walutach obcych – jeśli współpracujesz z kontrahentami zagranicznymi. Często podróżujesz służbowo? Zapewne przydadzą Ci się również tanie wypłaty z bankomatów za granicą. Sprawdź również aktualne promocje bankowe kont firmowych, w których możesz otrzymać ciekawe bonusy, zwroty za płatności kartą czy zwrot części płatności składek ZUS.

Ranking kont firmowych – wybierz tani rachunek

Nie wiesz, jak znaleźć tani i dobry rachunek firmowy? Z pomocą przychodzi ranking kont firmowych. Znajdziesz w nim zestawienie ofert wszystkich banków działających na polskim rynku. Wyszczególnione zostały wszelkie opłaty – za konto, kartę, bankomaty czy przelewy oraz zalety i wady produktu. Dzięki temu nie musisz na własną rękę porównywać kosztów rachunków, studiować zawiłych regulaminów i tabel z opłatami i oprocentowaniem. Wszystko znajdziesz w jednym miejscu! To duże ułatwienie, jeśli nie do końca znasz się na produktach bankowych i nie wiesz, który bank może Ci zaoferować atrakcyjną ofertę.

Niektóre banki obniżają do zera opłaty za prowadzenie i użytkowanie konta. Co należy zrobić? Spełnić proste wymogi stawiane przez daną instytucję. Przykładowo, jeśli zapłacisz firmową kartą za zakupy o łącznej kwocie 1 000 zł, nie zapłacisz miesięcznej opłaty za rachunek. Warto więc również sprawdzić, jakie są warunki zredukowania opłat, a nawet zmniejszenia ich do zera!

Czy już wiesz, jakie konto firmowe wybrać?

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA