Zamknij
REKLAMA

Czym jest napinany sufit: materiały, montaż, wady i zalety

00:00, 28.10.2020 | materiały partnera

Pierwsze sufity napinane pojawiły się już w epoce średniowiecza - w tych czasach powierzchnie sufitów pokrywane były jedwabiem i tylko bogaci mieli okazję udekorować w ten sposób swoje domy. Dopiero w latach 60. XX wieku pojawiły się francuskie sufity napinane, które szybko zdobyły popularność na całym świecie, czemu sprzyjał w dużej mierze rozwój przemysłu.

Sufity napinane: co to jest?

Przede wszystkim wyjaśnijmy, co to są sufity napinane. Sufity napinane to cienkie płótna mocowane na specjalnym profilu aluminiowym lub plastikowym i instalowane pod sufitem. Po zamontowaniu ten rodzaj sufitu zmniejsza wysokość pomieszczenia o około 40 mm, ale jednocześnie pozwala na stworzenie idealnie płaskiej powierzchni, która ukrywa nie tylko nierówności początkowego sufitu, ale także różnego rodzaju ciągi inżynieryjne. 

Analizując, co to są sufity napinane,  należy także wyjaśnić, jakie materiały mogą być wykorzystywane do ich produkcji. Najczęściej są to tekstylia lub folia na sufit z PVC. Tekstylne sufity napinane Szczecin są nieco droższe, pozwalają na tworzenie bardzo wysokiej jakości stylowych projektów, ale są też dość wymagające w utrzymaniu ich we właściwym stanie. O wiele łatwiej jest pielęgnować sufity napinane z PVC. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz uzyskać jakościową powłokę sufitu, do jej realizacji najlepiej zaprosić zawodowego montażystę, gdyż instalacja sufitów napinanych wymaga wykorzystania specjalistycznych urządzeń i oczywiście wiedzy. W razie potrzeby doradcy firmy OTOmistrz pomagają w doborze odpowiedniego materiału na sufit napinany, prowadzą obliczenia, wskazując ile kosztuje sufit napinany indywidualnie dla każdego z klientów, a także udzielają cennych porad dotyczących pielęgnacji powłok po zrealizowanym montażu sufitów napinanych.

Wady i zalety napinanych sufitów

Po analizie co to są sufity napinane Gorzów Wielkopolski, przystąpimy do opisu ich wad i zalet. Od razu zaznaczymy, że wieloletnie doświadczenie firmy OTOmistrz pozwala stwierdzić: lista zalet jest znacznie szersza niż lista wad. Wady sufitów napinanych są minimalne:

Takie powłoki sufitowe nie nadają się do montażu w pomieszczeniach o niskim pierwotnym suficie, szczególnie jeśli udekorowane są dużymi obrazami lub mają nasycony kolor;

Wiążą się z wyższym kosztem niż ma to miejsce w przypadku niektórych innych materiałów dekoracyjnych.

Analizując co to jest sufit napinany, szybko zrozumiemy, że tego typu powłoki mają liczne zalety, wśród których można wymienić: długi termin ich użytkowania przekraczający 15 lat (zależnie od wykorzystanego materiału na sufit), dobre zatrzymywanie wody w razie zatopienia, ekologiczność i wiele innych. Folia na sufity napinane może mieć różny kolor i fakturę, co pozwoli zrealizować rozmaite pomysły designerskie, a koszt sufitów napinanych jest znacznie niższy niż koszt wielu innych rodzajów aranżacji sufitowych, szczególnie jeśli zdecydujesz się nie na tekstylną powłokę, a na folię na sufit napinany.

Chcesz zamówić montaż sufity napinane Poznań zrealizowany przez naprawdę zawodowych specjalistów? Skorzystaj wówczas z usług firmy OTOmistrz, a z pewnością będziesz zadowolony z naszego fachowego i kreatywnego podejścia do realizacji zleconego przez Ciebie projektu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA