Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać dywan do pokoju dziewczynki?

12:04, 14.10.2020 | r.
Skomentuj

Gdy dziecko dorasta, zaczyna pełzać i chodzić, dywanik staje się integralną częścią wnętrza pokoju dziecięcego. Służy jako miejsce zabaw, stwarza komfort, chroni pomieszczenie przed niepotrzebnym hałasem, a stopy dziecka przed zimnem. Kupując dywanik do pokoju dziecięcego, dla dziewczynki, rodzice mogą rozważyć różne opcje, ale najważniejsze: należy określić właściwy typ, kształt i rozmiar, długość włosia, a także skład materiału.

Plusy dywaników w pokoju dziewczynki

Niektórzy rodzice uważają, że zakup dywanu do pokoju dziecięcego to niepotrzebny wydatek. Sądzą, że dywan będzie głównym miejscem, w którym gromadzi się kurz, paprochy i bakterie. Tak, nie da się uniknąć brudu, ale regularne czyszczenie dywanów będzie łatwym i skutecznym rozwiązaniem tego problemu. Nowocześni producenci produktów dla dzieci oferują szeroką gamę pięknych i praktycznych modeli dywanów, które są wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska, łatwych do czyszczenia i mycia, hipoalegricznych.

Używanie dywanów w pokoju dziecięcym otwiera wiele korzyści dla rodziców i ich dziecka:

-Dźwiękoszczelność. Nawet mały dywanik doskonale pochłania dźwięki! Pozwala na robienie niesłyszalnych kroków gdzy mała księżniczka w końcu zaśnie. Ponadto doskonale absorbuje dżwięki zabaw dziecka, znacznie ułatwiając życie sąsiadom.

-Izolacja termiczna. Wykładzina doskonale zatrzymuje ciepło i zapewnia niezbędny komfort w pomieszczeniu. Sprawia też, że pokój natychmiast zyskuje przyjemny, ciepły klimat

-Tworzenie bezpiecznego środowiska. Ładniej i bezpieczniej jest biegać i czołgać się na puszystym dywanie niż na zimnych i twardych podłogach, na które można się zławością przewrócić czy poślizgnąć.

Zdecydowanie ważnym faktorem przy wyborze dywanu dla dziewczynki spomiędzy takich modelów: https://sklepsindbad.pl/kolekcje/dywany-dzieciece/dywany-dla-dziewczynek/ jest wiek dziecka.

Pierwsze 4-6 lat życia dzieci są bardzo aktywne. Biegają, skaczą i bawią się na podłodze. Aby uchronić małą księżniczkę przed urazami, siniakami i stłuczeniami, należy zadbać o miękkość dywanu. Duży dywan z puszystą okrywą jest bardzo cżestym wyborem pokoju dziecka.

Następnym etapem życia dziecka jest okres szkolny. W tym czasie kształtuje się światopogląd naszej pociech, zmniejsza się ilość czasu na zabawę, zmienia się wnętrze pokoju dziewczynki. Nie potrzebny jest już miękki dywan w kształcie zamku księżniczki. Na tym etapie dywan dla dziewczynki powinien być przede wszystkim funkcjonalny.

Jeśli wybierasz dywanik do pokoju nastolatki, najlepiej jest dać wybór i odrobinę swobody w wyborze nastolatkowi. W końcu to jego królestwo!

Dywany ortopedyczne dla dzieci

Są to produkty ze specjalnymi nierównościami, które działają masująco i poprawiają zdrowie małych nóg, stymulują biologicznie aktywne punkty stopy i wzmacniają odporność dziecka. Jast to nowość na rynku jednak już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem i uwagą kupujących. Zabawa na takich matach stymuluje rozwój dziecka w każdym wieku. Dodatkowo producenci dywanów zadbali o to aby ich produkt wpasował się w klimat pokoju dla dziewczynki. Maty ortopedyczne do masażu mogą mieć różne motywy: morski, lasu, zwierzęcy. Co sprawia, że są przyjazne dla oka. Ponadto nowoczesne modele mat ortopedycznych składają się z oddzielnych modułów. Moduły są kompatybilne ze sobą, co pozwala na łączenie różnych elementów i tworzenie powierzchni o kilku teksturach.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA