Zamknij
REKLAMA

Tlenoterapia hiperbaryczna pomaga pacjentom z koronawirusem. Dlaczego może pomóc Tobie?

19:36, 08.10.2020 | MATERIAŁ PARTNERA

Koronawirus to temat numer jeden w Polsce. Ostatnio notuje się rekordy nowych zakażeń. Dlatego też rośnie znaczenie tlenoterapii w komorze hiperbarycznej, która pomaga pacjentom z niewydolnością płucną spowodowaną chorobą COVID-19. Leczenie hiperbaryczne okazuje się niezwykle skuteczne, nie tylko przy dolegliwościach w oddychaniu.

Leczenie tlenem hiperbarycznym okazało się być skuteczne w samym centrum epidemii - chińskim mieście Wuhan, co potwierdziły badania przeprowadzone u pacjentów z koronawirusem. W ten sposób zwalczano u chorych hipoksemię, czyli zbyt niski poziom tlenu we krwi. Skuteczność zabiegów była pozytywna, choć część chorych była już w stanie krytycznym*.

Do złagodzenie objawów spowodowanych koronawirusem doszło już po pierwszych seriach zabiegów. Tlenoterapia znacząco złagodziła objawy, a w kolejnych zabiegach ustępowały duszności oraz wyrównywał się oddech pacjentów.

Podawanie tlenu w komorach hiperbarycznych jest skuteczne, bo pacjent otrzymuje skoncentrowaną jego dawkę w warunkach wyższego ciśnienia.

W wyniku badań przeprowadzonych w Chinach z udziałem pacjentów z koronawirusem okazało się, że jest wspólność zalet tlenoterapii hiperbarycznej w stosunku do zwykłego oddychania świeżym powietrzem:

  • zahamowanie niedoboru tlenowego organizmu. W serii krótkich zabiegów poprawia metabolizm, nawet tych najbardziej niedotlenionych części organizmu.
  • zwiększona wydajność przyswajania tlenu, powodowana przez zwiększone przenikanie cząsteczek gazów w tkankach płucnych.
  • ilość tlenu, która rozpuszcza się we krwi, jest dużo większa, niż całkowita zdolność transportu hemoglobiny. Tutaj tlen jest dostarczany do osocza i do płynu mózgowo-rdzeniowego.
  • badania potwierdziły także wpływ tlenoterapii na komórki odpornościowe. Wiele publikacji medycznych wskazuje na działanie terapeutyczne tlenu hiperbarycznego w ostrym obrzęku płuc na dużych wysokościach.

Podsumowując, tlenoterapia hiperbaryczna nie leczy choroby COVID-19, ale jest skuteczną metodą minimalizowania skutków ubocznych niedotlenienia organizmu. Zwiększa wydolność organizmu i przyśpiesza procesy regeneracyjne.

Tlenoterapia nie tylko na koronawirusa...

Tlenoterapia hiperbaryczna jest popularnym i rozpowszechnionym sposobem leczenia wielu różnorodnych chorób urazowych, ostrych, przewlekłych i zapalnych w wielu krajach.

A lista pacjentów, którym zalecane jest skorzystanie z tej metody, jest bardzo długa.

Sprawdza się w przypadku chorób o podłożu neurologicznym, takich jak Alzheimer, Parkinson, ADHD czy jako terapia wspomagana w przypadku autyzmu.

Skutecznie leczy trudno gojące się rany. Poleca się ją w przypadku stopy cukrzycowej, po ciężkich kontuzjach, przeszczepach, poparzeniach, zakażeniach tkanek miękkich. Tlen pobudza komórki ciała do wzrostu i odbudowy i przyspiesza gojenie.

Metodę tę stosuj się także w przypadku nadciśnienia i miażdżycy, podczas chorób autoimmunologicznych, odżywianie organizmu tlenem sprawdza się także w leczeniu anemii, komora hiperbaryczna może ulżyć cierpiącym na migreny, podczas tlenoterapii odtruwamy organizm zmniejszając ilość toksyn w ciele, efektywnie stymulujemy go do szybszej regeneracji i neutralizujemy wszelkie stany zapalne, tlenoterapia jest stosowana również w przypadku otyłości, tlen hiperbaryczny sprawdza się też w walce z uzależnieniami. Regularne seanse w komorze hiperbarycznej sprawiają, że organizm samoistnie zaczyna odrzucać wszelkie toksyczne substancje, jak nikotyna czy narkotyki. Regularne zabiegi sprawiają więc, że nasze ciało odzyskuje nie tylko zdrowie, lecz także naturalne piękno i kondycję.

Koniecznie zobacz czy leczenie tlenem hiperbarycznym może pomóc także Tobie!

W Szczecinku ośrodek tlenoterapii w komorze hiperbarycznej z najwyższej jakości, bezpieczną i certyfikowaną komorą znajdziesz przy ul. Bartoszewskiego 33 na pierwszym piętrze.

Ośrodek tlenoterapii hiperbarycznej MedicO

ul. Bartoszewskiego 33

Tel. 785 204 088

www.facebook.com/medicO.szczecinek  |  www.tlenija.pl

* Źródła:

https://www.aamhei.com/wp-content/uploads/2020/03/Hypoxia-and-COVID-19-AAMHEI.pdf

https://hyperbaricexperts.com/pdf/Hyperbaric_oxygen_therapy_in_the_treatment_ofCOVID-19_Severe_Cases.pdf

https://hyperbaricexperts.com/pdf/Hyperbaric_oxygen_therapy_in_the_treatment_ofCOVID-19_Severe_Cases.pdf

https://hbot.com/hyperbaric-oxygen-for-covid-19-report/

https://www.aamhei.com/wp-content/uploads/2020/03/Hypoxia-and-COVID-19-AAMHEI.pdf

https://hbot.com/hyperbaric-oxygen-for-covid-19-report/

https://www.hbotnews.org/hyperbaric-oxygen-therapy-for-new-coronavirus-pneumonia/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA