Zamknij
REKLAMA

Tlenoterapia wspomaga leczenie AUTYZMU, ADHD

07:40, 11.09.2020 | r.
Skomentuj

Dostarczając tlen do komórek mózgu dziecka, możesz zmienić życie całej rodziny.

Do dziś nie zdefiniowano przyczyny autyzmu, nie potrafimy jednoznacznie stwierdzić, co jest przyczyną defektów neurologicznych leżących u podstaw autyzmu. Wieloletnie badania nad układem nerwowym pozwoliły stwierdzić, iż znaczący wpływ na prawidłowe funkcjonowanie mózgu oraz całego układu nerwowego ma właściwe dotlenienie komórek. Dzięki zastosowaniu terapii hiperbarycznej, która w znacznym stopniu poprawia dotlenienie całego organizmu uśpione komórki mózgowe zostają pobudzone do pracy. Liczne badania kliniczne prowadzone w Stanach Zjednoczonych na temat wpływu terapii hiperbarycznej na dzieci ze zdiagnozowanym autyzmem, jednoznacznie stwierdzają poprawę stanu zdrowia pacjentów, min:

  • polepszenie kontaktu wzrokowego,
  • rozwój naśladownictwa,
  • obniżenie poziomu stresu,
  • rozwój mowy,
  • lepsze trawienie i mniejszą wybredność na jedzenie,
  • lepsze funkcjonowanie jelit, zwalczanie drożdżaków i bakterii beztlenowych,
  • lepsze rozumienie, a co za tym idzie i wykonywanie poleceń,
  • poprawa koncentracji i zdolności poznawczych,
  • poprawa jakości snu,
  • zwiększenie interakcji z otoczeniem.

Aż 80% rodziców małych pacjentów zauważa u swoich pociech poprawę i potwierdza, że tlenoterpia jest skuteczna .

Dlaczego się tak dzieje?

Część naukowców uważa, że zabieg w komorze pozwala zmniejszyć stan zapalny i poprawia dotlenienie tkanek mózgu, gdyż hiperbaria (czyli nadciśnienie) zwiększa rozpuszczalność tlenu w osoczu krwi. Poprzednie badania udowodniły, że leczenie tlenowo-nadciśnieniowe ma zastosowanie przy alkoholowym zespole płodowym (ang. foetal alcohol syndrome, FAS) czy porażeniu mózgowym.

Szef zespołu badawczego, dr Dan Rossignol z International Child Development Resource Centre, opowiada, że hiperbaria tlenowa staje się w USA coraz popularniejsza i stanowi potężną broń w walce z tą groźną chorobą.

[ZT]21183[/ZT]

Dzieci z Zespołem  Downa mają nasiloną apoptozę (śmierć) neuronów, więc  istotne jest, aby pobudzać organizm do tworzenia nowych komórek (stymulowanie neurogenezy). Badania stwierdziły, iż tlenoterapia działa  pozytywnie poprzez dostarczanie tlenu do uszkodzonych obszarów mózgu, działa przeciwzapalnie przez co zmniejsza zapalenie nerwów, mobilizuje mitochondria do lepszej pracy i następuje samo leczenie poprzez mobilizację komórek macierzystych szpiku kostnego.

Lekarze zwykle zalecają serię  10-40 godzin spędzonych w komorze hiperbarycznej. Tlenoterapia dotlenia mózg i całe ciało, poprawiając przepływ krwi. Odżywia komórki mózgu i stymuluje je do działania. Powstają nowe komórki i tworzą się połączenia między nimi. Ponadto namnażają się nowe komórki macierzyste oraz znacznej redukcji ulegają stany zapalne. Organizm pozbywa się toksyn, bakterii i drożdżaków, które dodatkowo nasilają objawy każdej choroby. Dzięki tlenoterapii zmniejsza się stres oksydacyjny, który również sprzyja rozwojowi wielu schorzeń. Dlatego tlenoterapia sprawdza się także we wspomaganiu terapii objawów zespołu Aspergera oraz ADHD.

Tlenoterapia Medicoco

ul. Bartoszewskiego 33

Tel. 785 204 088

www.facebook.com/Medicoco  |  www.tlenija.pl/

[ZT]19869[/ZT]

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (4)

MichałMichał

2 1

Kto was uczył biologii, rany. Tlen nie spowoduje powstawania nowych komórek nerwowych w mózgu. 09:23, 11.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kolokolo

3 1

jak jest coś do wszystkiego to jest do niczego....tlen jak Kaszpirowski...adin dwa tri....i uzdrowienie ha ha..ciekawe ilu matołów skuszą 14:33, 11.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlaOla

2 1

Autyzmu się nie leczy... 18:11, 11.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MichałMichał

0 0

Mój syn, który nigdy nie mówił, dzięki sesjom w komorze zaczął, nigdy nie patrzył mi w oczy, a teraz to robi. I niech nikt tu nie pisze, że tlenoterapia nie działa jeśli sam nie próbował. 20:51, 15.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%