Zamknij
REKLAMA

Wynajem długoterminowy samochodu - czy to się opłaca?

09:12, 16.07.2020 | r.
Skomentuj

Korzystanie z samochodu już dawno przestało być luksusem. Dlaczego więc Ty wciąż płacisz krocie za możliwość komfortowego dojazdu z punktu A do punktu B?

Koszty posiadania własnego auta potrafią naprawdę uderzyć po kieszeni. Ty być może jeszcze tego nie wiesz, ale posiadanie samochodu może kosztować Cię nawet kilkaset złotych miesięcznie. Wcale nie mówimy tutaj o jakiejś nowej, drogiej w zakupie limuzynie.

Zwykle, posiadacz samochodu myśli, że jedynymi kosztami jakie musi ponosić jest tankowanie + ewentualne opłaty za parkowanie czy mycie auta. Niestety, do comiesięcznych wydatków doliczyć trzeba również:

  • Ubezpieczenie 
  • Utratę wartości
  • Koszty serwisu

Ubezpieczenie - ogromny koszt!

Ubezpieczenie OC dla małego auta kosztuje przeciętnie nawet 250-300 zł miesięcznie. I to dosyć optymistyczny wariant! Bo w dużych miastach, jak choćby Warszawa czy Poznań, te koszty mogą być jeszcze wyższe.
Owszem, za ubezpieczenie OC płacimy raz w roku. Gdyby jednak rozbić to na poszczególne miesiące, wtedy wyjdzie nam taka kwota.
Ubezpieczenie OC = ok. 250 zł miesięcznie

Utrata wartości

Przejechanie każdego kilometra autem oznacza utratę wartości. Poczujemy to przy jego odsprzedaży. Samochód, który kupisz za 20 tysięcy złotych, za rok będzie mieć cenę 17500, a za 2 lata będzie wart najwyżej 14-15 tysięcy! A przecież nie przestaniesz jeździć autem tylko dlatego, by nie “nakręcało” przebiegu, prawda?
Utrata wartości = ok. 210 zł miesięcznie

Koszty serwisu

Każda czynność serwisowa w aucie to koszty. Warsztaty stale podnoszą ceny, już nawet podstawowe działania w rodzaju wymiany oleju to zwykle kilkaset złotych. Nie wykonujesz ich co miesiąc, ale nawet jeżeli wizyta w serwisie trafi się raz na pół roku, to można swobodnie założyć, że i tak zostawisz tam te 1800 złotych.
Serwis = ok. 150 zł miesięcznie

W sumie daje nam to - 610 zł miesięcznie! A to i tak dosyć optymistyczny wariant gdy mówimy o posiadaniu auta. Zakładamy bowiem, że auto odwiedza serwis wyłącznie na planowe czynności eksploatacyjne - czyli nie ulega awariom. Nie wliczamy kosztu ubezpieczenia AC. Nie doliczamy też kosztów kredytu na auto.
Czy wiesz że podobną kwotę możesz mieć samochód, w którym płacisz tylko za tankowanie? I parkowanie? Remedium na wysokie koszty jest wynajem auta.

Wynajem długoterminowy aut

Przerażają Cię wysokie koszty posiadania samochodu? Wynajem auta to świetne rozwiązanie. Już niecałe 800 złotych wystarczy, by cieszyć się zupełnie nowym samochodem!

I nie martwisz się o nic! Nie płacisz nawet złotówki za serwis, bo wszystko masz w pakiecie. A nawet jeżeli zdarzy się coś nieprzyjemnego - na przykład awaria czy też stłuczka - to masz w pakiecie samochód zastępczy, który nie kosztuje Cię nic.

Czy wynajem długoterminowy aut ma sens?

Tak! To świetne rozwiązanie jeżeli poszukujesz efektywnego kosztowo sposobu na poruszanie się autem. Jedyne koszty jakie ponosisz to miesięczna rata za wynajem pojazdu oraz tankowanie i parkowanie. Tyle! Nie musisz martwić się o jakiekolwiek awarie, bo wynajmujesz pojazd praktycznie nowy, z minimalnym przebiegiem. Czyli tak, w którym nie musisz co rano się martwić czy uda się uruchomić silnik oraz czy na pewno dojedzie na miejsce.

Jakie pojazdy możesz wynająć w tej formule? Lista modeli jest niezwykle długa.  Klienci decydujący się na wynajem długoterminowy aut w TM Flota mają do wyboru zarówno propozycje klasy miejskiej, kompakty, ale i modne SUV-y i crossovery czy reprezentacyjne limuzyny. Oto krótki przegląd aut, jakie taka wypożyczalnia samochodów ma w swojej ofercie.

  • Miejskie: Toyota Aygo lub Yaris
  • Kompaktowe: Toyota Corolla
  • Crossovery: Toyota C-HR
  • SUV-y: Toyota RAV4
  • SUV-y premium: Lexus NX300H
  • Limuzyny: Toyota Camry / Lexus ES300H

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zwinnego auta do miasta, wygodnego kompakta na rodzinne wyjazdy, a może cenisz komfort reprezentacyjnych, japońskich limuzyn, w parku pojazdów takiej firmy na pewno znajdziesz coś dla siebie. Auta dostępne są zarówno z dynamicznymi silnikami benzynowymi, jak również w wersjach hybrydowych (wybrane modele). 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA