Zamknij
REKLAMA

Zwolnienie lekarskie przez internet? To możliwe!

11:54, 08.07.2020 | r.
Skomentuj

Porady lekarskie online funkcjonały już od jakiegoś czasu, ale to dopiero sytuacja związana z epidemią koronawirusa wymusiła na nas inne podejście do usług medycznych. Do tej pory zdecydowana większość z nas odwiedzała placówki medyczne, teraz większość kontaktów z lekarzami odbywa się online. Tak samo internetowo można dostać L4.

Kiedy przypadków zakażenia zaczęło przybywać, dostęp do opieki medycznej stał się utrudniony. Przychodnie zaczęły funkcjonować zupełnie inaczej niż do tej pory, a my mogliśmy kontaktować się z lekarzem głównie telefonicznie. Obecnie sytuacja nieco się zmieniła, ale dzięki doświadczeniom ostatnich miesięcy, z usług online korzysta więcej osób.

Zalety L4 online

L4 online daje dokładnie to samo, co te wystawione podczas wizyty bezpośredniej. Oznacza to, że nie tylko nie musimy wychodzić z domu, by dostać zwolnienie, ale także możemy mieć większe poczucie bezpieczeństwa, że nie będziemy mieć kontaktu z kimś walczącym z poważniejszą infekcją w poczekalni.

Zaletą tego rozwiązania jest również spora oszczędność czasu. Decydując się na internetowy lub telefoniczny kontakt z lekarzem, nie tracimy czasu na dotarcie do przychodni i czekanie w kolejce. Poza tym, jeżeli nasz stan zdrowia wymaga zwolnienia lekarskiego, nie będziemy dodatkowo marnotrawić sił, które nasz organizm może wykorzystać na walkę z chorobą.

Jak dostać zwolnienie przez internet?

Wiemy już, że uzyskanie zwolnienia internetowo jest możliwe. Mamy też pojęcie, jakie zalety się z tym wiążą, ale rodzi się kolejne pytanie – w jaki sposób je uzyskać? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne. Jeżeli nasz stan zdrowia jest na tyle stabilny, że nie wymaga natychmiastowej interwencji lekarza, powinniśmy skontaktować się z przychodnią.

Na podstawie wywiadu lekarz zadecyduje, że rozmowa telefoniczna wystarczy do postawienia diagnozy, czy konieczna będzie osobista wizyta w placówce. Jednym z takich miejsc gdzie możecie uzyskać L4 online jest https://onlinerecepta.pl/product/konsultacja-lekarska-ze-zwolnienieniem/

Zakładając, że cały proces ograniczy się do kontaktu telefonicznego lub internetowego, po wizycie lub konsultacji dostaniemy zwolnienie lekarskie. Mało tego, to nawet nie będziemy musieli składać osobiście zwolnienia swojemu pracodawcy! Od pewnego czasu w naszym kraju funkcjonuje elektroniczny system przekazywania zwolnienia do firmy, w której jesteśmy zatrudnieni. Ponieważ oprogramowaniem umożliwiającym przesłanie L4 dysponuje każda przychodnia, nie jest ważne, gdzie mieszkamy.

Jeżeli nasz stan zdrowia gwałtownie się pogarsza lub jest poważny, zamiast kontaktu z przychodnią powinniśmy jechać do szpitala lub na pogotowie. Konsultacje online, w tym ze zwolnieniem, dotyczą głównie lekkich dolegliwości.

A kiedy chore jest dziecko?

Telefoniczny lub internetowy kontakt z lekarzem jest wystarczający dla osób, które wymagają zwolnienia ze względu na swój stan zdrowia lub mają choroby przewlekłe i potrzebują recepty. Ale co w sytuacji, kiedy my jesteśmy zdrowi, ale potrzebujemy L4 w związku z chorobą dziecka? Na szczęście L4 online przysługuje rodzicom, które nie ukończyły 14. roku życia i wymagają opieki.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA