Zamknij
REKLAMA

Jak robić zakupy z Małym Budżetem? Poradnik jak kupować z głową

23:08, 30.06.2020 | r.
Skomentuj

Każdy z nas prawdopodobnie kupuje już dość dużo – czy to w internecie, czy w fizycznych sklepach. Jednak dużo osób zabiera się do zakupów kompletnie od złej strony, wybierając dość impulsywny sposób kupowania, który jest w stanie z łatwością osuszyć portfel każdego.

Nawet nie chodzi tutaj o normalne zakupy – sprawdź, ile możesz zaoszczędzić, wykorzystując kody promocyjne link4, gdzie normalne ubezpieczenie auta może być bardzo drogie. 

Kupony rabatowe

Jedną z rzeczy, która jest wybitnie ważna i naprawdę łatwa do użycia, są kupony rabatowe. Czy to w przypadku stron internetowych, czy normalnych sklepów, do których można się udać – dobry kupon może obniżyć dość znacząco cenę produktu. Stron z kuponami jest naprawdę dużo – jedną z lepszych stron jest Promocodius Polska. Oczywiście tutaj mowa dosłownie o każdej rzeczy, która może trafić na promocję: od podstawowych produktów żywnościowych, poprzez zabawki dla dziecka, a kończąc nawet na telewizorze. Cena wszystkich tych rzeczy może zostać obniżona poprzez specjalne kody, które sprzedawcy publikują najczęściej w mediach społecznościowych, czy w swoich aplikacjach. Nie mniej jednak czasem warto poświęcić chwilę i poszukać odpowiednich kodów rabatowych – i zaoszczędzić trochę pieniędzy na koniec dnia. 

Obniżki

Promocja może nie oznaczać obniżki ceny – promocja może być także promocją danego produktu poprzez zabiegi marketingowe, takie jak:

  • Ekspozycja towaru,
  • umieszczenie towaru w gazetce,
  • czy nawet rozdawanie darmowych próbek.

Jednakże, jeżeli przy towarze widnieje słowo „Obniżka”, wtedy warto rozważyć zakup – tylko najpierw warto także sprawdzić, czy dany towar został realnie przeceniony, czy tylko jest to pozorna obniżka, która została zastosowana

  • Zrób listę

Obecnie zrobienie listy zakupowej jest niesamowicie proste i łatwe – jeżeli nie chcesz pisać wszystkich potrzebnych zakupów na kartce, możesz zawsze zrobić to w swoim telefonie. Dzięki temu będziesz w stanie trzymać się określonych torów oraz będziesz mniej podatny/a na dodatkowe i niepotrzebne zakupy. 

  • Wybierz odpowiedni sklep

Naturalnie, warto na każdy sklep patrzeć przez pryzmat zakupów, ale i promocji, które są dostępne. Niekiedy popularny sklep, który jest przez nas odwiedzany od lat, nie będzie miał tak dobrej oferty promocyjnej, jak inne sklepy, które chcą zachęcić klientów do zakupów właśnie w ich sklepie. Dlatego przed każdymi większymi zakupami, warto rozejrzeć się w internecie i sprawdzić gazetki wszystkich okolicznych sklepów.

  • Nie płać kartą

Karta, czy to debetowa, czy kredytowa, niesie za sobą bardzo niebezpieczny sposób płatności – naturalnie, sama płatność jest bezpieczna, aczkolwiek chodzi tutaj o to, jak postrzegamy płatność. Płacąc gotówką, oglądamy każdy banknot i wiemy, ile musieliśmy zapracować na niego. W przypadku karty płacimy plastikiem i nie myślimy za bardzo, ile dokładnie wydamy. 

  • Outlet

Możesz zaoszczędzić naprawdę dużo, wybierając tzw. outlet, czyli specjalny sklep, do którego trafiają najróżniejsze, niesprzedane w normalnym firmowym sklepie rzeczy – najczęściej są to ubrania, aczkolwiek można też trafić na inne sklepy. Dobrym przykładem jest Nike Outlet Store, gdzie można znaleźć dosłownie za 20-40% ceny ubrania tej kultowej marki – idealny sposób na modne ubieranie przy naprawdę małym budżecie. 

  • Szukaj w sieci

Bardzo często, jeżeli szukamy czegokolwiek w sklepie stacjonarnym, ta sama poszukiwana przez nas rzecz będzie także dostępna w internecie. Ba! Prawdopodobnie będzie o wiele tańsza – sklepy internetowe nie muszą zatrudniać wielu pracowników, nie muszą wynajmować miejsc pod sklepy w galeriach. To sprawia, iż kupując w sieci, często możemy zaoszczędzić nawet 30%, a to w przypadku małego budżetu może być czasem dosłownie zbawieniem.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%