Zamknij
REKLAMA

Literatura biznesowa - 7 książek dla początkujących

09:01, 18.06.2020 | r.
Skomentuj

Jesteś zaczynającym przedsiębiorcą? A może dopiero planujesz zająć się działalnością biznesową na własnych warunkach? Warto inwestować we własny rozwój i odważnie stawiać kroki w świecie gospodarki. Nikt jednak nie rodzi się z wiedzą na każdy temat, dlatego aby wzbogacić swój horyzont myślowy o biznesie oraz uniknąć możliwych błędów, rzućcie okiem na listę 7 książek, które wam w tym pomogą.

1. "Lider przedsiębiorczości", Dave Ramsey

Autor książki to prawdziwy wyjadacz w dziedzinie biznesu. Nie poprzestaje jednak na prywatnej działalności, promuje rozwój gospodarki poprzez publikację instruktażu, która krok po kroku przeprowadza czytelnika przez tajniki świata przedsiębiorczości. Dowiesz się z niej jak założyć firmę oraz na co zwrócić uwagę aby prosperowała jak należy. Książkę Dave'a Ramsey'a znajdziecie pod tym linkiem https://litres.pl/dave-ramsey/lider-przedsiebiorczosci-48815696/.

2. "Maksimum osiągnięć", Brian Tracy

Autora tego poradnika raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Ekspert w dziedzinie psychologii biznesu ponownie motywuje nas do przełamywania własnych słabości i stawiania na rozwój osobisty. Przyglądając się doświadczeniu autora w kontekście kariery można wynieść wiele cennych wskazówek. Książka skupia się przede wszystkim na produktywnym zarządzaniu kadrami oraz nad wypracowaniem cech menedżera, który cieszy się szacunkiem i skutecznością w biznesie.

3. "Niepewność przekleństwem kobiet", Helene Lerner

Choć biznes kojarzony jest jeszcze z raczej męskim światem, w dzisiejszych czasach coraz częściej widuje się zdeterminowane liderki, kobiety-biznesu, od których niejeden mężczyzna mógłby się wiele nauczyć. Autorka niniejszej książki bierze na tapet skłonność do niepewności u większości kobiet, która często blokuje im drzwi do sukcesu. Pokazuje, jak strach przed podjęciem ryzyka rzutuje na karierę i proponuje proste ćwiczenia na wypracowanie większej pewności siebie na rynku pracy.

4. "Zarządzanie zasobami ludzkimi w przykładach" red. Beata Skowron-Mielnik, Grzegorz Wojtkowiak

Niniejszy podręcznik opracowany przez praktyków biznesu oraz naukowo-dydaktycznych specjalistów, ukazuje codzienne, realne sytuacje, z jakimi może zetknąć się osobą zarządzająca zasobami ludzkimi. Przypadki te są wygodnie pogrupowane w rozdziałach i wyczerpująco wyjaśniają zagadnienia związane z obszarem zatrudniania, takie jak m.in. organizacja pracy, ocena pracowników czy wynagrodzenia. Dodatkowo, praca zawiera spis innych publikacji źródłowych, które mogą być pomocne w zgłębieniu owego tematu.

5. "Przywództwo. Złote zasady", John C. Maxwell

Niezwykle osobista książka Johna Maxwella, w której doświadczony już przedsiębiorca opisuje swoje wzloty i upadki w trudnej drodze na szczyt. Spośród wielu innych publikacji autora, większość z których stała się bestsellerami, "Przywództwo..." uważana jest za tę, która pozwala poznać go od najbardziej prywatnej strony. Maxwell zwraca uwagę czytelnika na fundamentalne zagadnienia jakie zrozumiał w swojej 40-letniej karierze, które nie powinny zostać zignorowane przez żadną osobę, chcącą osiągnąć sukces w biznesie. Ekspert zawarł także praktyczne ćwiczenia pozwalające wprowadzać omówione zasady w swoją działalność.

6. "Obsługa logistyczna w handlu elektronicznym", Dagmara Skurpel

Cyfryzacja i globalna zmiana w handlu w naszych czasach dla niejednego przedsiębiorcy mogą stanowić wyzwanie. Postęp ten rozwija się bardzo szybko, a nie trzymanie ręki na pulsie najnowszych, pożądanych przez odbiorców rozwiązań może mieć opłakane skutki. Publikacja Dagmary Skurpel opiera się na współczesnych badaniach rynku e-commerce. Autora wyjaśnia jak kreować wartości oraz zadbać o logistyczny aspekt rozwijania działalności w handlu elektronicznym.

7. "Twoja firma w social mediach", Marcin Żukowski

Pozostając przy tematyce digitalizacji, na pewno warto przyjrzeć się zasadom przedsiębiorczości tworzonej w social mediach. Firmy korzystające z zasobów Facebooka czy Instagrama są w stanie wiele zyskać odpowiednio prowadząc swoją działalność. Marcin Żukowski przeprowadzi was przez tajniki świadomego marketingu w social mediach oraz wskaże jak czerpać z nich to co najlepsze.
 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Camilla KarlsenCamilla Karlsen

0 0

DZIEŃ DOBRY; Czy potrzebujesz pożyczki?
Oferujemy wszystkie rodzaje usług pożyczkowych: pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe, pożyczki hipoteczne, pożyczki samochodowe, pożyczki konsolidacyjne, pożyczki na spłatę rachunków i wiele innych.

Potrzebujesz pożyczki na sfinansowanie swojego projektu?
Możemy wesprzeć cię pożyczką na realizację twoich projektów, takich jak: budowa twoich domów, biur, gospodarstw rolnych, a także finansowanie twoich projektów turystycznych, twojej firmy lub projektu, na który potrzebujesz finansowania zewnętrznego.

Potrzebujesz funduszu inwestycyjnego?
Możemy inwestować w twoje duże projekty. Jest to zarezerwowane dla firm poszukujących inwestorów do finansowania swoich projektów badawczych, projektów nieruchomości, przejęć i innych potrzeb biznesowych.

WYBIERZ NAJLEPSZE OPCJE POŻYCZKI TERAZ !!!
Aby uzyskać więcej informacji o naszych usługach, skontaktuj się z nami za pośrednictwem tego adresu e-mail: [email protected]

Co oferujemy;
Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe. Oferujemy zarówno pożyczki zabezpieczone, jak i niezabezpieczone, a także możesz ubiegać się o pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe według bardzo rozsądnej stopy procentowej. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych.

Możemy pomóc!
NOVA GLOBAL FINANCIAL SERVICES jest spółką zależną jednej z najsilniejszych grup finansowych w Europie i na świecie z dużym kapitałem. Realizujemy strategię bycia obecnym tam, gdzie jest wzrost, łączenia klientów z możliwościami, które stwarza, pomagania firmom w rozwoju, rozwijania się gospodarek i realizacji celów przez osoby prywatne. Działamy od wielu lat i udzielamy niezliczonych pożyczek w naszych czasach .

Wyślij wniosek pożyczki teraz !!
Imię i nazwisko: Camilla Karlsen (pracownik centrum pożyczkowego)
Adres kontaktowy: [email protected]
Kontakt WhatsApp / Telegram: +33751156474 23:15, 25.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA