Zamknij
REKLAMA

Jak dbać o ramy aluminiowe?

18:56, 28.05.2020 | r.
Skomentuj

Ramy aluminiowe na stałe już wkroczyły do naszych mieszkań. Oprócz wysokiej wartości estetycznej, są one również bardzo trwałe. Czy wiesz, jak należy o nie dbać, aby móc cieszyć się nimi przez długi czas?

Dlaczego właśnie ramy aluminiowe?

Ramy aluminiowe są idealnym rozwiązaniem dla współczesnych wnętrz. Łączą w sobie wysoką wartość estetyczną z trwałością materiału ? dzięki temu mogą służyć jako ozdoba wnętrz przez długie lata.

Gdzie najlepiej odnajdą się ramy aluminiowe? Ramy wykonane z aluminium są doskonałym uzupełnieniem wnętrz industrialnych i minimalistycznych, gdzie przede wszystkim ceniona jest prostota i funkcjonalność. Mogą stanowić również dobre rozwiązanie dla barwnych przestrzeni w stylu boho lub retro, ponieważ dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej. Dzięki temu użytkownik może stworzyć interesującą galerię grafik lub zdjęć na ścianie, która idealnie wkomponuje się w resztę wnętrza.

Rama aluminiowa jest doskonałą alternatywą dla ram z drewna, jeśli inspirujemy się współczesnymi trendami i chcemy postawić na niestandardowe wykończenie mieszkania.

Jak dbać o ramy wykonane z aluminium?

Utrzymanie w czystości aluminiowej ramy nie powinno stanowić problemu. Najlepszym rozwiązaniem będzie tu po prostu delikatna i miękka szmatka z mikrofibry lub bawełny. Szmatkę taką należy zwilżyć środkiem specjalnie przeznaczonym do oczyszczania powierzchni PCV. Doskonale zbierze ona wszystkie zanieczyszczenia. Użytkownik powinien mieć na względzie to, aby nie używać do czyszczenia szorstkich lub twardych materiałów, ponieważ mogą one nieodwracalnie zniszczyć ramę, zarysowując jej powierzchnię.

Pamiętajmy o tym, aby ram aluminiowych nie wieszać w miejscach, gdzie potencjalnie może być gorąco, np. nad kominkiem lub nad kuchenką. Intensywne zmiany temperatury w połączeniu z falami gorąca mogą doprowadzić do powstania zniekształceń na powierzchni ramy lub też niekorzystnie wpłynąć na jej ogólny kształt.

Ramy aluminiowe we współczesnych wnętrzach

Ramy z aluminium dostępne są w szerokim spectrum barw oraz rozmiarów. Dzięki temu odnajdą się w rozmaitych aranżacjach, przy różnego rodzaju grafikach, dyplomach, certyfikatach oraz zdjęciach. Już niewielka doza kreatywności pozwoli użytkownikowi stworzyć atrakcyjną, przyciągającą wzrok dekorację, którą można się cieszyć zarówno w przestrzeni domowej, jak i w miejscu pracy.

Ramy aluminiowe doskonale sprawdzą się w przypadku współczesnych wnętrz nastawionych na swobodę wyrazu. Niezależnie od tego, czy preferujemy prostotę i funkcjonalność czy raczej wesołą kolorystyką oraz bogactwo wzorów, rama z aluminium będzie stanowiła idealne uzupełnienie współczesnej aranżacji.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA