Zamknij
REKLAMA

Łóżeczko idealne dla maluszka

17:49, 20.05.2020 | r.
Skomentuj

Pojawienie się nowego członka rodziny jest rewolucją w życiu. Poza tym że czeka się na maleńką istotę, to również przygotowuje się odpowiednią przestrzeń. W efekcie poza ciuszkami i akcesoriami inwestujemy w meble. Niewątpliwe wszystkie rzeczy dedykowane maluszkowi muszą być bezpieczne i funkcjonalne, a najważniejszym elementem stanie się oczywiście łóżeczko. To idealna przestrzeń do spania, rekreacji i zabawy. I to tu – poza czułymi ramionami rodziców maluszek spędzi najwięcej czasu.

  1. Jak dobrać łóżeczko?
  2. Postaw na jakość?
  3. Design jest ważny
  4. Dopasuj łóżeczko do wieku

Jak dobrać łóżeczko?

Przede wszystkim przy wyborze odpowiedniego łóżeczka musimy się kierować nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim bezpieczeństwem i funkcjonalnością. Wiele zależy również od tego, jaką ilością miejsca dysponujemy i jakie oczekiwania mamy w stosunku do samego mebla. Wiele osób inwestuje na przykład w łóżeczka wielofunkcyjne takie jak https://fikimiki24.pl/lozeczka-wielofunkcyjne-211, a dla innych na przykład kołyska jest tylko przejściowym i chwilowym rozwiązaniem. Niezmiennie jednak sięgamy po tradycyjne modele i w modzie są funkcjonalne meble drewniane, które są wygodne i bezpieczne dla dziecka i rodziców. Ci, którzy często podróżują, inwestują również w łóżeczka turystyczne, które sprawdzają się w różnych sytuacjach, choć nie są dobrym rozwiązaniem na co dzień.

Postaw na jakość?

Łóżeczko dziecięce to nie mebel, na którym warto oszczędzać. Jakość wykonania i użycie atestowanych farb czy olejów są tu priorytetowe. Poza tym nie może być drzazg, wystających śrubek i innych elementów, które po prostu mogą zagrozić maleństwu, a potem dziecku, które będzie siadało, wstawało, wchodziło i wychodziło z miejsca do spania. Wielu rodziców inwestuje więc w łóżeczko 3w1, które pozwala korzystać z różnych funkcji, a tym samym będzie długo spełniać swoje zadanie, dostosowując się do potrzeb oraz wieku dziecka. Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, czytaj więcej o meblu, które jednocześnie jest łóżeczkiem, komodą i sofą.

Design jest ważny

Odpowiednie łóżeczko musi zapewnić maluszkowi spokojne miejsce do odpoczynku i regeneracji. Jest również inwestycją prawidłowy rozwój, a w tej materii oczywiście najważniejszy będzie rodzaj materaca. Poza tym powinniśmy dokładnie przemyśleć, gdzie postawimy mebel, a także jak długo chcemy z danego układu korzystać. Przydadzą się również delikatne przyjemne w dotyku tkaniny. Pościel, ochraniacze czy też zabawki takie jak na przykład karuzele powinny być bezpieczne dla maluszka. Są również pewnego rodzaju zachętą do tego, by chętnie zasypiało w swoim łóżeczku. Najczęściej sięgamy po jasną i przyjazna kolorystykę nie tylko ze względu na fakt, że w modzie jest minimalizm. Takie kolory pozwalają również wyciszyć zmysły maluszka, ponieważ i tak wystarczająco dużo bodźców otrzymuje on w ciągu dnia, zabawy i innych aktywności.

Dopasuj łóżeczko do wieku

Choć kupujemy łóżeczko dla maleństwa, to powinniśmy pamiętać o tym, że szybko rośnie i po pół roku jego aktywność w łóżeczku nie będzie polegała tylko na leżeniu, spaniu i nieśmiałym wyciąganiu rączki do wiszącej karuzeli. Dziecko zaczyna się przewracać, chwytać, wspinać. Z czasem zacznie siadać i wstawać, a w tym celu na pewno wykorzysta barierki i szczebelki. Dlatego właśnie na starcie warto sięgnąć po łóżeczka z regulowaną wysokością oraz konstrukcje, które pozwolą wyjąć kilka szczebelków. Dzięki temu dziecko będzie samo wchodzić i wychodzić z łóżeczka. To zdecydowanie bezpieczniejsze niż próby wyskakiwania górą. Łóżeczka wielofunkcyjne sprawią, że bez problemu będziemy wykorzystywać jeden mebel przez kilka lat. A to doskonała inwestycja.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA