Zamknij
REKLAMA

Znak firmowy na ulotkach i papierze firmowym

17:59, 10.02.2020 | a.d
Skomentuj

Kreatywne logo, wizytówka, ulotki reklamowe i papier firmowy są głównymi składowymi identyfikacji wizualnej każdej firmy. Najważniejszym elementem jest oczywiście logo, czyli znak firmowy, dzięki któremu będzie identyfikowana nasza firma.

O czym należy pamiętać?

Kreację logotypu należy dokładnie przemyśleć, ponieważ to właśnie znak firmowy będzie towarzyszył nam praktycznie na wszystkich materiałach reklamowych i promocyjnych. Firmy, które dbają o swój wizerunek są postrzegane jako rzetelni partnerzy biznesowi, dlatego też warto zadbać o porządną identyfikację wizualną. Na szczęście na rynku jest wiele godnych polecenia firm (np. robimylogo.pl), które pomogą przygotować nie tylko unikalne logo firmy, ale również projekt papieru firmowego, projekt wizytówki albo projekt ulotki reklamowej.

Papier firmowy i dedykowany szablon Word

Bardzo wiele osób uważa, że w dobie nowoczesnych mediów internetowych unikalny projekt papieru firmowego jest przeżytkiem. Jest to oczywiście bardzo duży błąd. Porządny papier firmowy jest idealnym wyborem przede wszystkim dla tych firm, które często drukują swoim klientom oferty, faktury, podziękowania itp. Estetyczna korespondencja biznesowa odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też warto postawić na porządny projekt papieru firmowego. W dzisiejszych czasach przydać może się także projekt w formie szablonu Word (.doc). Projekt ten będzie można wykorzystać nie tylko w załącznikach do wiadomości e-mail, ale również w różnego typu prezentacjach.

Oryginalny projekt ulotki reklamowej

Znak firmowy można umieścić także na ulotkach i wielu innych materiałach reklamowych. Ulotki wyróżniają się bardzo niskimi kosztami produkcji, dlatego też z ich dobrodziejstwa może skorzystać praktycznie każda firma. Dzięki odpowiednim kanałom dystrybucji ze swoją ofertą można dotrzeć praktycznie do każdej grupy docelowej. Przygotowanie porządnej ulotki niestety nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto rozejrzeć się za doświadczonymi grafikami, którzy przygotują dla nas naprawdę unikalny i kreatywny projekt ulotki.

Gdzie należy umieścić logo firmowe?

Zaprojektowanie loga firmowego, to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest także to, aby umiejętnie rozmieścić je na swoich materiałach promocyjnych i reklamowych. Gdy obok logo ma znajdować się tekst albo dodatkowy element graficzny, to należ umieścić je po lewej stronie. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale to właśnie taki układ jest najlepiej odbierany. Logo umieszczone po lewej stronie jest postrzegane atrakcyjniej, dzięki czemu zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadania.

Na co zwrócić uwagę projektując logo?

W dzisiejszych czasach jest moda na minimalizm i prostotę, dlatego też logo może mieć tylko jeden element, który zapadać będzie w pamięć. Przy projektowaniu logo należy skupić się przede wszystkim na kolorystyce czarno-białej. Pozostałymi kolorami najlepiej zająć się na samym końcu. Dobre logo powinno być czytelne i ponadczasowe, dlatego też nie warto ulegać obecnym trendom. W trakcie projektowania pamiętać należy także o skalowalności. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że logo ma ładnie prezentować się nie tylko na papierze firmowym i ulotkach, ale również na dużym billboardzie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone