Zamknij
REKLAMA

Jak dobrać materac, aby się wyspać?

11:27, 22.01.2020 | a.d
Skomentuj

Często zapominamy, jak ważną rolę w naszym życiu pełni sen i jak wiele od niego zależy. Niezależnie od wieku i płci na sen trzeba poświęcać odpowiednią ilość czasu, ponieważ tylko wtedy nasz organizm jest w stanie się zregenerować po ciężkim dniu i prawidłowo, zdrowo funkcjonuje. Niedobór snu może okazać się bardzo niebezpieczny. Badania dowodzą też, że jeśli jest go za mało przybieramy na wadze i tracimy pamięć. Kluczem do zdrowego i komfortowego snu jest oczywiście dobry materac. W jaki sposób dopasować go do siebie, aby zawsze spać wygodnie?

Materace o różnych parametrach

Dzisiaj na rynku dostępna jest bardzo bogata oferta materaców, aby każdy miał możliwość dopasowania modelu dla siebie. Poszczególne parametry produktu dostosowuje się głównie do budowy ciała, aby ten stanowił właściwe podparcie dla kręgosłupa i umożliwiał sen w anatomicznej pozycji ciała. Producenci tacy jak Sweetsen.pl oferują swoje materace w kilku stopniach twardości, ponieważ osoby o różnej wadze wymagają różnych rozwiązań:

  • dla najszczuplejszych i dzieci poleca się głównie materace miękkie,
  • osoby o średniej budowie ciała ważące od 50-60 kg do około 100 mogą wybierać materace średnio twarde,
  • użytkownicy ważący w granicach 100 kilo najlepiej czują się na materacach twardych, a te cięższe na bardzo twardych.

Jeżeli zastosujemy się do zaleceń wybranego producenta i jednocześnie zdecydujemy się wziąć pod uwagę swoje przyzwyczajenia i indywidualne preferencje, powinniśmy wybrać materac o takiej twardości, która będzie dla nas najlepsza.

Najwygodniejsze modele

Użytkownicy najczęściej przyznają, że materace wykonane z pianek są dla nich najbardziej komfortowe. Oczywiście, nie dotyczy to osób z dużą nadwagą, ponieważ dla nich taki materac będzie zwyczajnie za miękki. Ciekawym rozwiązaniem są materace termoelastyczne, ponieważ dostosowują się nie tylko do kształtu ciała, ale pod wpływem ciepła miękną i idealnie otulają całą sylwetkę. Tego typu materace wybiera się nawet do szpitali i domów opieki. Pianka ma również działanie mikromasujące i pobudza krążenie krwi.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone