Zamknij
REKLAMA

Czy warto korzystać z płynu do płukania tkanin?

08:40, 22.01.2020 | a.d
Skomentuj

Obecnie konsumenci stają się coraz bardziej wymagający. Chcemy nie tylko, by produkty spełniały podstawowe funkcje, do których zostały stworzone, ale także szereg innych. Szampony mają nie tylko myć, ale także pielęgnować skórę. Balsamy mają nawilżać oraz pięknie pachnieć. Tak samo dzieje się z rynkiem środków do prania. Proszki mają nie tylko skutecznie pozbywać się zabrudzeń, ale także dbać o tkaniny, a płyny do płukania nie tylko nadają zapach, ale także… no właśnie! Jaką spełniają funkcję? Czy ich działanie ogranicza się tylko do nadawania zapachu, czy płyny do płukania mogą zaoferować także coś innego? Dowiedz się, czy warto korzystać z płynu do płukania!

Zapach

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nadawanie zapachu to jedna z podstawowych funkcji płynu do płukania. Uczucie świeżości oraz kładzenie się do łóżka, gdzie czeka na nas pachnąca, świeżo wyprana pościel - to wszystko dzięki płynom do płukania! Jeśli chcemy, by nasza odzież po płukaniu pachniała jeszcze intensywniej możemy na dno bębna dolać połowę standardowej porcji płynu. Pamiętajmy jednak, by nie lać go bezpośrednio na tkaniny, ponieważ może to doprowadzić do trwałych odbarwień. W celu dłuższego utrzymywania się zapachu, do formuł płynów do płukania obok tradycyjnych kompozycji zapachowych zaczęto dodawać specjalne zapachowe kapsułki. Zapach z nich uwalnia się dzięki pocieraniu tkaniny. Początkowo zapachowe mikrokapsułki dodawano jedynie w niewielu produktach, ale obecnie wynalazek ten zdecydowanie się upowszechnił. 

Miękkość

Płyn do płukania tkanin zapewnia im niezwykłą miękkość dzięki swoim zmiękczającym właściwościom. Ręczniki, które początkowo są puszyste, miękkie i dobrze chłoną wodę, z czasem tracą swoje właściwości, a ich włókna stają się zbite i wręcz nieprzyjemne. Aby przywrócić im dawną miękkość pomocny będzie płyn do płukania. Musimy go jednak odpowiednio stosować. Jeśli przesadzimy z ilością płynu do płukania, pozostanie on w tkaninie i sprawi, że włókna będą zbite i sztywne. 

Ułatwienie prasowania

Płyny do płukania tkanin sprawiają, że ubrania nasiąkają tym specyfikiem. Dzięki temu wypiera on wodę, a to z kolei w konsekwencji prowadzi do wygładzenia zagnieceń oraz przyspieszenia prasowania. Zastosowanie płynu do płukania sprawi, że prasowanie stanie się zdecydowanie przyjemniejsze i mniej czasochłonne. Dodatkowo dzięki zastosowaniu niektórych płynów do płukania pranie schnie zdecydowanie szybciej, a tkaniny (głównie te z włókien syntetycznych) nie elektryzują się i zdecydowanie zwiększa się komfort ich noszenia

Zróżnicowanie płynów do płukania

Płyny do płukania tkanin, jak wiele innych produktów, ulegają coraz większemu zróżnicowaniu, by sprostać potrzebom konsumenta. Na rynku mamy dostępne wiele wariantów środków do płukania tkanin. Niektóre z nich występują w wariancie Sensitive. Są one odpowiednie dla osób posiadających skórę wrażliwą i skłonną do alergii. Dobrze nadadzą się także do płukania dziecięcych ubranek ze względu na delikatny skład. Inne płyny do prania posiadają właściwości pielęgnujące kolor, a te przeznaczone do tkanin czarnych, dbają o jej głębię. Niektóre marki posiadają w swojej ofercie płyny do płukania z segmentu Premium o zapachach przypominających drogie perfumy. 

Środki czystości - eurochemia.com

Jak stosować płyn do płukania tkanin? 

Aby osiągnąć zapewnienia producenta na temat skuteczności i działania produktu, warto korzystać z niego w odpowiedni sposób. Oznacza to, że wskazane jest by stosować się do zaleceń umieszczonych na opakowaniu. Nie należy dolewać za dużo płynu do płukania. Sprawi to, że płyn będzie bardzo trudno wypłukać. Jeśli z kolei pierzesz swoje ubrania ręcznie, a chcesz skorzystać z płynu do płukania, w tym celu dodaj odpowiednią porcję płynu do miski z wodą. Zaczekaj, aż tkanina nasiąknie płynem i pozostaw ją na około 5 minut. Po tym czasie wykręć z materiału wodę oraz powieś pranie na suszarce. 

Inne nietypowe zastosowania

Poza standardowymi zastosowaniami wymienionymi wcześniej, płyn do płukania może także usprawnić codzienne porządki. W jaki sposób możemy go wykorzystać?

Usuwanie naklejek

Płyn do płukania sprawdzi się między innymi do usuwania naklejek z mebli czy innych powierzchni. Nasącz ściereczkę w płynie do płukania, a następnie przetrzyj naklejkę, której chcesz się pozbyć. Jeśli naklejka nie chce odejść, możesz dłużej przytrzymać ściereczkę nasączoną płynem do płukania oraz dodatkowo potrzeć. 

Czyszczenie piekarnika

Płyn do płukania tkanin nada się między innymi do czyszczenia piekarnika z przypalonych resztek. Możemy go użyć także do usuwania ich z garnków, talerzy czy sztućców. Wystarczy, że zalejemy je płynem i pozostawimy na około godzinę. Następnie wystarczy, że delikatnie potrzemy zabrudzenia gąbką lub szmatką. Powinny one bez problemu ustąpić. 

Czyszczenie ekranów

Płyn do płukania ze względu na swoje właściwości antystatyczne nada się między innymi do czyszczenia monitorów i ekranów. Aby to zrobić wystarczy wlać płyn do miseczki i rozcieńczyć go z wodą. W tak powstałej mieszance namaczamy ściereczkę, a następnie przecieramy nią ekran i wycieramy aż do sucha. 

Mamy nadzieję, że nasz artykuł dotyczący zalet korzystania z płynu do płukania, okazał się pomocny. Warto wspomnieć także o najpopularniejszych markach, posiadających w swojej ofercie płyny do płukania. Produkty te zostały docenione przez wielu klientów. Marki te to między innymi Felce Azzurra, Softlan (produkty dostępne tutaj: https://eurochemia.com/15_softlan) i Lenor. Zachęcamy do wypróbowania i przetestowania! 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone