Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać biuro rachunkowe dla startupu?

15:25, 04.01.2020 | a.d
Skomentuj

Otwarcie startupu to doskonały sposób na społenienie swoich aspiracji biznesowych oraz danie sobie szansy na monetyzowanie pomysłu. Warto jednak pamiętać o tym, że także i taka postać firmy będzie wymagała prowadzenia odpowiednich formalności, w tym w zakresie księgowości. Wsparcie w tym zakresie mogą zapewnić profesjonalne biura rachunkowe! Jak jednak je wybrać i na co zwrócić uwagę?

Zakładanie startupów jest obecnie coraz popularniejsze. Mamy wówczas do czynienia z taką formą działalności, która dopiero jest na etapie krystalizacji swojego modelu biznesowego, a także poszukuje odpowiednich metod finansowania. Startup musi spełniać także wymogi stawiane zwykłym przedsiębiorstwom. Dotyczy to między innymi prowadzenia spraw księgowych, czyli właściwej ewidencji wpływów i wydatków oraz rozliczania się z fiskusem. Co prawda, tego typu czynności można realizować samodzielnie, o ile prowadzimy uproszczoną księgowość. Dokonamy tego z użyciem specjalnego oprogramowania komputerowego, jednak wymaga to znajomości prawa w zakresie obowiązków ciążących na przedsiębiorcach oraz ustawy o rachunkowości. Z tego powodu nawet w przypadku uproszczonej księgowości (księga przychodów i rozchodów), wybór pada na outsorcing. Jak wybrać biuro rachunkowe dla startupu?

Dobre biuro rachunkowe – czyli jakie?

Aktualnie na polskim rynku działa wiele biur rachunkowych, które mogą zapewnić swoim klientom kompleksowe i profesjonalne usługi księgowe. Biura rachunkowe oferują swoim klientom fachowe wsparcie związane z prowadzeniem księgowości w różnych formach, w tym jako ryczałt ewidencjonowany, podatkowa księga przychodów i rozchodów oraz jako pełna księgowość (księgi rachunkowe). 

Wówczas pracownicy biura rachunkowego na podstawie dokumentów przekazanych przez startup mogą zajmować się kompleksowo wszystkimi czynnościami w ramach księgowości – wypełniać księgi, dbać o terminy płatności podatków, wypełniać i wysyłać odpowiednie deklaracje w imieniu klienta. Takie usługi mogą być świadczone także on-line! Dodatkowo, biura księgowe często oferują wsparcie w zakresie kadr i płac, w tym rozliczeń z ZUS-em i obsługą rachunków bankowych.

Postaw na kompleksową obsługę!

Szukając księgowości przyjrzyjmy się biuru rachunkowemu pod inkubatorem przedsiębiorczości Keep Going Group, które oprócz profesjonalnej obsługi księgowej zapewnia dostęp do wielu specjalistów i umożliwia odciążenie przedsiębiorcy z wszelkich formalności związanych z biznesem. Keep Going Group może zapewnić swoim klientom dostęp do szerokiej gamy innych usług, które mają znaczenie dla innowacyjnych startupów. 

Więcej: https://keep-going.pl/

Dodatkowe usługi oferowane przez inkubator przedsiębiorczości:

  • rejestracja spółek
  • doradztwo w zakresie wyboru formy prawnej i formy opodatkowania
  • usługi i doradztwo marketingowe
  • doradztwo IT
  • usługi typu wirtualne biuro – udostępnienie adresu, obsługa korespondencji i inne
  • usługi w ramach RODO
  • szkolenia i mentoringi
  • dostęp do sieci partnerskiej

Biuro rachunkowe pod inkubatorem przedsiębiorczości Keep Going Group zapewnia wsparcie startupom, które obejmuje nie tylko usługi w ramach księgowości oraz kadr i płac, ale zapewnia niemal całkowite odciążenie przedsiębiorcy od formalności związanych z biznesem. Z hasłem "pracuj skutecznie, a nie ciężko" wychodzi na przeciw potrzebom małych i średnich firm.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

MarcinMarcin

0 0

Dosyć reklam, wypisuję się obserwowania tego portalu. 08:09, 08.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone