Zamknij
REKLAMA

Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu - podpowiadamy!

14:34, 25.12.2019 | a.d
Skomentuj

Niegdyś kredyt gotówkowy mogliśmy zaciągnąć wyłącznie w stacjonarnym punkcie wybranego przez nas banku. Niestety takie rozwiązanie nie dla wszystkich było dogodną opcją, zwłaszcza jeśli nie mieszkamy w dużym mieście i wycieczka do banku jest dla nas sporym przedsięwzięciem. Niemały problem miały również osoby starsze i schorowane, które nie miały możliwości odwiedzenia punktu bankowego. Na szczęście współczesne czasy umożliwiają nam składanie wniosku o kredyt bez wychodzenia z domu. Jak starać się o kredyt gotówkowy online i jakie trzeba spełnić warunki?

Kredyt gotówkowy online możemy zaciągnąć bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wypełnimy specjalny formularz, który następnie zostaje przesłany drogą elektroniczną do banku, którego oferta zwróciła naszą uwagę. Tego typu rozwiązanie wiąże się z większa wygodą niż wnioskowanie o kredyt w placówce banku. Większość formalności możemy dopełnić przez komputer, co bez wątpienia powoduje znaczny wzrost zainteresowania ofertami kredytowymi. Jednak, aby móc złożyć wniosek o kredyt gotówkowy online, musimy spełnić szereg warunków, które są dokładnie sprawdzane przez instytucje bankowe.

Kto może starać się o kredyt gotówkowy online?

Tego typu forma finansowania jest umożliwia wyłącznie osobom, które ukończyły 18 rok życia. W niektórych przypadkach mamy do czynienia również z sytuacją, gdy banki wymagają, aby klient miał 21 lat. Dodatkowo niezbędne będzie posiadanie obywatelstwa polskiego i ważnego dokumentu tożsamości (zazwyczaj należy okazać dowód osobisty, jednak w skrajnych sytuacjach, np. w przypadku kradzieży, banki akceptują również paszporty). Pamiętajmy także o posiadaniu konta w polskim banku i mieszkaniu na terenie kraju, w którym wnioskujemy o kredyt.

Jednak proces weryfikacji klientów nie kończy się na sprawdzeniu powyższych warunków. Musimy zdawać sobie sprawę, że banki poważnie podchodzą do analizy potencjalnego kredytobiorcy. W związku z tym pobierane są raporty z różnorodnych rejestrów w celu upewnienia się, że dany klient posiada możliwość spłaty kredytu. Nie ominie więc nas sprawdzenie Biura Informacji Kredytowej, Krajowego Rejestru Dłużników, a czasem nawet Biura Informacji Gospodarczej.

Szukasz taniego kredytu gotówkowego? Na Totalmoney.pl znajdziesz pomocny kalkulator kredytowy

W BIK udostępnione są wszelkie informacje na temat zaciągniętych przez nas zobowiązań oraz terminowości ich spłacania. Jeśli nasza historia kredytowa w BIK będzie negatywna, szanse na kredyt gotówkowy online znacznie zmaleją. Istotną rolę pełni również KRD, w którym zarejestrowane są wszystkie osoby pozostające dłużnikami. Jeśli nasze dane znajdą się w owej bazie, nie możemy liczyć na otrzymanie kredytu bankowego. W takiej sytuacji pozostaje nam jedynie staranie się o pożyczki lub chwilówki w firmie pozabankowej.

Jak wnioskować o kredyt bez wychodzenia z domu?

Aby złożyć wniosek o kredyt online, nie musimy obawiać się skomplikowanych procesów. Wystarczy, że wypełnimy elektroniczny formularz, w którym podamy nasze dane osobowe oraz wszelkie informacje o dochodach i gospodarstwie domowym. Oczywiście wpisujemy także kwotę kredytu, którą chcemy zaciągnąć oraz okres kredytowania, który nas interesuje.

Po wysłaniu wniosku do wybranego banku, musimy przejść proces weryfikacji tożsamości. Aby potwierdzić swoje dane, w większości przypadków wymagane jest wykonanie przelewu na symboliczną kwotę 10 groszy lub 1 złotówki.

Ważne! 

Jeśli zależy nam na czasie i chcemy, aby wniosek został rozpatrzony jak najszybciej, wybierzmy bank, która posiada rachunek w tym samym banku co my. Warto wiedzieć, że większość instytucji ma otwarte konta w wielu bankach, dzięki temu klienci mogą wykonać szybszy przelew na wybrany rachunek, a co za tym idzie — usprawnić cały proces.

Niektóre banki idąc z duchem czasu wprowadzają do swych ofert coraz wygodniejsze i nowocześniejsze rozwiązania. Jednym z nich jest możliwość potwierdzenia tożsamości poprzez aplikację mobilną. Tego typu opcja jest o wiele sprawniejsza niż wysyłanie przelewu bankowego. Wystarczy, że umożliwimy dostęp do naszej bankowości elektronicznej, a aplikacja automatycznie pobierze nasze dane z rachunku i wyśle je do banku, w którym staramy się o kredyt. Następnie pozostaje już nam tylko czekanie na wydanie decyzji kredytowej.

Jeśli bank pozytywnie rozpatrzy nasz wniosek, będziemy mogli podpisać z nim umowę kredytową. W tym celu należy udać się do punktu stacjonarnego lub umówić wizytę z agentem w dowolnym miejscu. Dzięki temu nawet osoby chorujące, starsze, czy też te, które nie mają możliwości dojazdu do placówki, mogą zaciągnąć kredyt gotówkowy online.

Czy kredyt gotówkowy przez internet jest bezpieczny?

Większość z nas w przypadku chęci starania się o kredyt przez internet zastanawia się, czy takie rozwiązanie jest bezpieczne. Warto zaznaczyć, że korzystając ze znanych stron stanowiących pośrednictwo finansowe, nie musimy obawiać się oszustwa. Tego typu firmy współpracują z polskimi bankami, a składając wniosek o kredyt poprzez ich witryny, ostatecznie otrzymujemy kontakt z pracownikiem wybranego przez nas banku.

Istotną kwestią jest również to, że umowę kredytową podpisujemy z agentem w placówce lub w naszych domach. Oczywiście w takiej sytuacji zostają nam okazane dokumenty świadczące o stanowisku w danym banku. Nie musimy obawiać się wnioskowania o kredyt online. Jest to coraz powszechniejsza forma wśród Polaków ze względów dużej wygody i komfortu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

Michał Straus z FaraMichał Straus z Fara

1 0

Z tej strony Michał Straus z Faraon24

Kredyt w domu jest irracjonalnie drogi - płaci się za wizytę domową jak za paliwo rakietowe 14:17, 30.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Don Vito CorleoneDon Vito Corleone

1 0

U mnie każdy chętny ma zdolność kredytową.
Oprocentowanie i odsetki zmienne.
Jeśli nie zapłacisz trzeciej raty w terminie złożę Ci propozycję nie do odrzucenia.
Zapraszam wszystkich. 14:38, 30.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone