Zamknij
REKLAMA

Buty Derby - ponadczasowe buty dla mężczyzn

08:30, 19.12.2019 | a.d
Skomentuj

Czym charakteryzują się buty Derby?

Derby zwane potocznie angielkami charakteryzują się tym, że mają otwartą przyszwę i otwarte sznurowanie. Skutkuje to tym, że Derby buty to obuwie, które łatwo się zakłada i nie ma problemu z jego zdejmowaniem. Dzieje się tak, ponieważ buty te są skrojone w ten sposób, że stopa nie jest zbyt opięta, a cały proces ich rozsznurowywania toczy się błyskawicznie. Derby to buty, które pasują zarówno na wystawne kolacje i przyjęcia, jak i na mniej oficjalne spotkania towarzyskie.

Derby buty - zalety

Po pierwsze są uszyte ze skóry, co już czyni je w pewien sposób wyjątkowymi. W końcu materiał ten to widoczna oznaka szyku i elegancji. Ponadto skóra dobrze przepuszcza powietrze, przez co nogi nie pocą się zbytnio ani nie ulegają odparzeniom. Po drugie buty typu Derby nadają się również na letnie przechadzki, jak i na długie jesienne spacery. W nich noga nie jest stłoczona niczym kapusta w beczce, toteż ruch staje się przyjemnością. Poza tym Derby posiadają wygodne sznurowanie, które przydaje się w kryzysowych sytuacjach, gdy człowiek musi szybko założyć obuwie i migiem wyjść z domu. Wiadomo przecież, że wtedy plączą mu się sznurówki, a ręce nie chcą współpracować.

Na szczęście buty typu Derby są w tej materii dość uległe, bo posiadają jedynie pięć dziurek, w których należy umieścić sznurówki. To przysparza znacznie mniej nerwów i ułatwia ich błyskawiczne pojawienie się na stopach. Z racji tego, że Derby buty są ze skóry, lepiej chronią przed wilgocią i nie trzeba obawiać się, że nogi zaraz ulegną przemoczeniu. Poza tym Derby buty mają raczej ciemną kolorystykę, toteż nie widać na nich od razu zabrudzeń. Zresztą nie ma problemu z ich czyszczeniem, bo można to zrobić za pomocą zwyczajnej, namoczonej ciepłą wodą, czystej szmatki.

Buty Derby - jak o nie dbać?

Po pierwsze należy delikatnie zwilżyć buty kremem, co da im trochę oddechu i przygotuje je do dalszej pielęgnacji. Po drugie należy na nie nałożyć pastę, która doskonale zamaskuje wszelkie pęknięcia, jak i zabrudzenia. Zarówno krem, jak i pasta powinny mieć lekką oraz dobrze wchłaniającą się konsystencję, a dodatkowo być kolorystycznie możliwie jak najbardziej zbliżone do cholewki buta. To zapobiegnie wszelkim smugom i niedoskonałościom natury estetycznej. Dodatkowo buty Derby nie powinny być narażone na zbyt długotrwałe działanie promieni słonecznych. Wiadomo, że od ciepła ich kolor płowieje i blednie, a struktura ulega pęknięciom i ogólnemu zsychaniu. Dlatego najlepiej trzymać je w ciemniejszych zakątkach mieszkania. Nie poleca się również prawideł ani łyżek przy ich rozchodzeniu, ponieważ przyrządy te mogą zniszczyć ich delikatną strukturę, a nie koniecznie przyczynią się do tego, że będą one luźniejsze i bardziej dopasowane.

Gdzie można kupić buty typu Derby?

Najlepiej zrobić to za pośrednictwem sklepu internetowego KlasyczneButy.pl w kategorii Derby: https://klasycznebuty.pl/pl/c/Derby/18. Ten sklep ma naprawdę szeroki asortyment, a co najważniejsze buty tam sprzedawane dostępne są prawie we wszystkich rozmiarach. To duży plus, zwłaszcza dla osób nietypowych, którym trudno znaleźć coś odpowiedniego.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone