Zamknij
REKLAMA

Czy materace można prać?

10:50, 09.12.2019 | a.d
Skomentuj

Każdemu zdarza się coś jeść lub pić w łóżku. W szczególności w domach z małymi dziećmi i zwierzętami każdy materac 80x190 cm narażony jest na powstawanie nowych plam każdego dnia. Poza tym produkt intensywnie użytkowany szybko traci swoją świeżość i chcemy go odświeżyć. W jaki sposób można prać materac i czy w ogóle wolno to robić? Jak zadbać o jego czystość i pozbyć się najczęściej pojawiających się plam?

Sposoby czyszczenia materaców 80x190 cm

Zaleca się, aby nie czyścić materaców na mokro i nie prać ich, ponieważ woda może szkodzić ich poszczególnym elementom konstrukcyjnym. Jeśli już materac ulegnie zamoczeniu, wówczas należy go bardzo dokładnie wysuszyć i nie korzystać z niego w tym czasie. Istnieje możliwość wyprania materaca za pomocą myjki parowej lub odkurzacza piorącego, jednak trzeba to robić bardzo ostrożnie, starając się minimalnie moczyć materac.

Kiedy na materacu pojawią się plamy, wówczas można korzystać z popularnych środków chemicznych lub po prostu stworzyć środek myjący z:

  • wody utlenionej,
  • sody oczyszczonej,
  • ulubionego olejku eterycznego.

Taką mieszanką spryskuje się plamę i pozostawia ją do wyschnięcia. Następnie, materac 80x190 cm należy bardzo dokładnie odkurzyć. Większość plam znika bez śladu. W przypadku tych tłustych, do mieszanki można dodać płynu do mycia naczyń.

<<< Oferta materacy 80x190 cm od Godre.pl >>>

https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-80x190-cm-do-lozka-do-spania

Jak na co dzień dbać o swój materac?

Wiele firm oferujących materace, jak Godre w swojej ofercie prezentuje też praktyczne pokrowce na materace. Są one dobrym rozwiązaniem, ponieważ taki pokrowiec można z łatwością zdjąć i wyprać, nawet raz w tygodniu. Poza tym, o swój materac należy dbać odkurzając go bardzo dokładnie i jak najczęściej.

Nawet jeśli materac ma swoje lata, na Godre.pl można wybrać pokrowiec i dopasować go do jego rozmiaru i innych parametrów. Dzięki niemu materac będzie można jeszcze łatwiej czyścić i jednocześnie zyska on na wygodzie i komforcie. Dostępne są zarówno pokrowce pikowane, jak i niepikowane. Można także zdecydować o tym, z czego zbudowany jest pokrowiec.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone