Zamknij
REKLAMA

Program dla zwolnionych z VAT

09:11, 12.09.2019 | .
Skomentuj

Przedsiębiorcy prowadząc działalność mogą być czynnymi podatnikami bądź zwolnionymi z VAT. W przypadku ostatniej grupy pojawi się faktura, która nie będzie zawierała podatku od towarów i usług. Jaki program pozwoli wystawić taki dokument i inne przydatne w firmie?

Faktura Small Business (FSB)

MEGA-TECH, czyli łódzki producent oprogramowań przygotował rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury bez VAT. Oprogramowanie funkcjonuje jako narzędzie do faktur VAT, ale i również jako program do faktur bez VAT. Narzędzie to jest bardzo uniwersalne, więc łatwo dostosować je do statusu przedsiębiorcy. W programie w kilka minut przegotuje się potrzebne dokumenty w tym fakturę bez VAT. Wzór faktury bez VAT możliwej do wystawienia z poziomu oprogramowania został zamieszony na stronie producenta. Chociaż dokument zawiera dużo znamion faktury VAT, to są elementy, które je wyróżniają. Faktura bez VAT nie będzie zawierała  np. numeru NIP, stawki czy kwoty podatku. Jeżeli przedsiębiorca w momencie korzystania z programu i wystawiania faktur bez VAT stanie się czynnym podatnikiem, wówczas ma możliwość edycji ustawień programu i wystawiania faktur z VAT.

Jak FSB upraszcza fakturowanie?

Program Faktura Small Business upraszcza fakturowanie ze względu na elastyczność rozwiązań i możliwość dostosowanie funkcji do własnych potrzeb. Nie tylko zmiana statusu przedsiębiorcy jest możliwa w programie. Użytkownik może zmieniać wprowadzone dane, tworzyć kartoteki klientów czy dowolnie zmieniać wygląd wystawianych dokumentów (dodawać pieczątkę, własne logo i wiele więcej). Przygotowane faktury można szybko wyeksportować do znanych programów księgowych, przesłać e-mailem do klienta bądź seryjnie wydrukować jeżeli zachodzi taka potrzeba. Program do faktur FSB jest dostosowany do zmian prawnych, pozwala przygotować dokumenty cykliczne oraz dowolnie oznaczać własne dane. Przechowywane informacje mogą być chronione przez usługę eArchiwum, czyli kopii bezpieczeństwa. To wygodne rozwiązanie jeżeli przedsiębiorca chce uchronić się przed możliwą utratą informacji np. gdy dojdzie do zainfekowania komputera. 

Szukając programu dla zwolnionych z VAT warto przyjrzeć się propozycji MEGA-TECH. Program cechuje możliwość wystawiania faktury bez VAT, ale i również jego łatwość obsługi i przejrzystość. To dobre rozwiązanie do fakturowania i dokumentowania transakcji w firmie. 

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

hmmmhmmm

0 0

Korzystam od kilku lat z takiego programu. Tylko że z wersji darmowej. POLPRESS jedną z wersji ma za free na zawsze! To po co przepłacać? 20:24, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone