Zamknij
REKLAMA

Zwykły domofon to już przeżytek. Tylko dobrej jakości wideodomofon WiFi w pełni odpowiada współczesnym wymogom

11:45, 28.08.2019 | .
Skomentuj

Świat nieustannie pędzi do przodu, a konsumenci stają się coraz bardziej wymagający. Rozwój nowych technologii pozwala radykalnie zwiększyć komfort w wielu obszarach codziennego życia, a także poprawić poziom bezpieczeństwa: zarówno w przestrzeni publicznej, jak też w prywatnych domach. Doskonale widać to na przykładzie domofonów – tradycyjne urządzenia zostały już niemal całkowicie wyparte przez nowoczesne wideodomofony WiFi. Za stosunkowo niewielką cenę oferują one nieporównywalnie więcej przydatnych funkcjonalności.

Zdalna obsługa smartfonem to dziś standard. Zwłaszcza w przypadku systemów inteligentnego domu

Przestarzałe domofony mają bardzo ograniczony zakres możliwości. Pozwalają będącym na miejscu domownikom jedynie porozmawiać z osobami, które czekają przed wejściem i otworzyć im drzwi. A co w sytuacji, kiedy żadnego z gospodarzy nie ma akurat w domu? Tutaj wideodomofon WiFi daje zdecydowanie szersze pole do popisu. Dzięki szyfrowanemu połączeniu z internetem nie tylko przekazuje obraz kamery bezpośrednio na telefon z zainstalowaną i skonfigurowaną aplikacją i stwarza sposobność do wymiany zdań z oczekującymi pod bramą. Spokojnie da się zdalnie otworzyć wszystkie zamki, żeby wpuścić coraz bardziej zniecierpliwionych gości do środka. Mało tego – zgodnie ze słowami ekspertów od elektroniki użytkowej z firmy 5Tech, wideodomofony WiFi oferują właścicielom funkcje robienia zdjęć i nagrywania filmów z kamery urządzenia. A wszystko dostępne dosłownie pod ręką, w specjalnej aplikacji na smartfony. Zwykle można ją ściągnąć bezpośrednio ze strony internetowej producenta sprzętu.

Multifunkcjonalny wideodomofon WiFi będzie ważnym elementem zwiększającym poczucie bezpieczeństwa

Stałe połączenie gwarantuje, że właściciel domu w każdej chwili może podejrzeć, jak wygląda sytuacja wokół posesji. A dzięki zainstalowaniu adekwatnych rozszerzeń da się również na bieżąco monitorować wydarzenia wewnątrz czterech ścian. Jak łatwo się domyślić, chodzi o kamerki CCTV – ich sparowanie z wideodomofonem WiFi oraz odpowiednim oprogramowaniem nie zajmuje dużo czasu. Warto poświęcić tych kilka dodatkowych chwil na stworzenie uzupełniającego się systemu, gdyż w dużym stopniu poprawi to bezpieczeństwo wszystkich domowników. Kolejnym argumentem za zainwestowaniem w tego rodzaju urządzenia będzie relatywnie niewielki koszt zakupu, montażu i eksploatacji. Ceny za wideodomofon WiFi zaczynają się na pułapie ok. 500 zł, czyli wielokrotnie mniej niż w momencie kiedy pierwsze modele dopiero pojawiały się na polskim rynku. Trudno się zatem dziwić, że standardowe domofony praktycznie nie mają już żadnej racji bytu. Oferty takich firm jak 5Tech sprawiły, że praktycznie każdy może korzystać z pełni dobrodziejstw nowoczesnych, internetowych technologii.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA