Zamknij
REKLAMA

Wybór kasy fiskalnej - jakich błędów nie popełniać?

09:06, 07.08.2019 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj

Rozpoczynając działalność polegającą na prowadzeniu palcówki handlowej, konieczny jest zakup kasy fiskalnej. Na rynku dostępne są różne ich modele. Mogłoby się wydawać, że jej zakup nie powinien stanowić problemów. Teoretycznie tak jest. Jednak wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych, którzy robią to po raz pierwszy, popełnia wiele błędów wybierając kasę fiskalną. Warto jest zatem wiedzieć, jakich błędów nie popełniać.

Baza towarowa

Jednym z często popełnianych błędów przez przedsiębiorców jest błędne oszacowanie bazy towarowej. Trzeba wiedzieć, że każda kasa fiskalna na ograniczoną ilość możliwych do wprowadzenia pozycji. Niestety wielu początkowych przedsiębiorców często szacuje zbyt niska ilość towarów. Jeszcze na początku prowadzenia placówki handlowej ta ilość może się zgadzać i wszystko produkty można wprowadzić do kasy. Jednak przedsiębiorcy często nie zakładają możliwości dość szybkiego rozwoju ich biznesu. To związane jest z wprowadzeniem nowych produktów do sprzedaży. Wówczas często pojawia się problem z wprowadzeniem nowych produktów do bazy w kasie fiskalnej. Skutkuje to konieczności zakupu nowej kasy, o większej bazie, a tym samym dodatkowym kosztem.

Mobilność z kasą fiskalną

Wiele biznesów działa zarówno jako placówki stacjonarne, jak i mobilne. Przykładem może być tu pizzeria. W takim przypadku sprzedaż odbywa się zarówno na miejscu, ale także towary dostarczane są do klienta i tam dochodzi do transakcji. W takim przypadku przedsiębiorca zakupić powinien mobilną kasę fiskalną. Niestety, wielu przedsiębiorców nie bierze tego pod uwagę rozpoczynając działalność gospodarczą. Dlatego bardzo ważne jest, aby dokładnie przeanalizować czy w niedalekiej przyszłości sprzedaż nie będzie odbywać się jedynie w placówce stacjonarnej, ale także np. z dowozem do klienta. W takim przypadku najlepsze będą mobilne kasy fiskalne. Warto zatem zastanowić się, czy już na początku działalności nie zakupić takiej kasy.

Koszt kasy fiskalnej

Oczywiste jest, że na początku prowadzenia działalności gospodarczej, przedsiębiorcy chcą ograniczyć wydatki. Często dotyczy to zakupowanych urządzeń, a w tym kasy fiskalnej. Przedsiębiorcy chcąc ograniczyć koszty wybierają najtańsze urządzenie, standardowe, pozbawione jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Niestety po pewnym czasie okazuje się często, że tak chęć zaoszczędzenia przeradza się w konieczność dodatkowego wydatku w postaci zakupu nowej kasy fiskalnej. Wszystko dlatego, że wraz z rozwojem biznesu pojawiają się nowe potrzeby klientów, które trzeba zaspokoić. Przykładem może być płatność kartą. Warto jest zatem już na początku przemyśleć jakie funkcje mogą być potrzebne, jak nie teraz to w niedalekiej przyszłości i zakupić kasę fiskalną wyposażoną w te funkcje.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone