Zamknij
REKLAMA

Czy samochodem z wypożyczalni można przewozić zwierzęta?

22:56, 18.04.2019 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj

Każdy właściciel pragnący zadbać o bezpieczeństwo i komfort swojego pupila, podczas podróży samochodem odpowiednio się do tego przygotuje. Czy kodeks drogowy określa zasady przewozu zwierząt samochodem? I czy wypożyczalnie samochodów umożliwiają przewóz zwierząt w wynajętych autach?

Transport zwierząt domowych autem

Kodeks Drogowy określa jedną zasadę przewozu zwierząt samochodem osobowym – zwierzę nie może przeszkadzać podczas jazdy oraz nie powinno stwarzać zagrożenia ani dla kierowcy, ani innych pasażerów pojazdu. Ważne jest jednak, by samo stworzenie również było bezpieczne. Mniejsze zwierzęta, takie jak koty, psy, chomiki, czy świnki morskie powinno się przewozić w specjalnych transporterach. Można je kupić w każdym sklepie zoologicznym lub sklepach internetowych, a ich cena zależna jest od wielkości, materiału z jakiego został wykonany produkt oraz od jego rodzaju. Należy pamiętać o tym, aby transporter ustawiony był bokiem do kierunku jazdy, najlepiej za przednim siedzeniem lub na tylnej kanapie oraz odpowiednio przypięty pasem bezpieczeństwa. Większe zwierzęta, które nie mieszczą się w kontenerach, należy przewozić za pomocą specjalnej smyczy oraz obroży lub szelek, które wyposażone są w dodatkowe zapięcie do pasów bezpieczeństwa. Dodatkowym zabezpieczeniem może być specjalna kurtyna rozłożona pomiędzy tylną kanapą a przednimi fotelami auta.

Czy możliwy jest transport zwierząt w wynajętym samochodzie?

Niestety, większość wypożyczalni aut w regulaminie najmu umieszcza wyraźny zakaz przewozu zwierząt. Informacje o tym, czy transport zwierząt w wynajętych samochodach jest możliwy za granicą, znaleźć można w artykule: „Wynajem samochodu a wyjazd za granicę - limity i wymagania!”.

Carfree – wynajem aut na terenie całej Polski

Pomimo pewnych ograniczeń wynajem auta to bardzo dobre rozwiązanie podczas podroży do innego miasta. Jeśli podczas wyjazdu służbowego czy prywatnego potrzebna jest wypożyczalnia samochodów w Szczecinie, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Carfree, która posiada konkurencyjne ceny oraz bardzo przejrzyste warunki najmu bez ukrytych opłat dodatkowych.

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone