Zamknij
REKLAMA

Korzyści z korzystania z generatora CV online

22.13, 12.11.2022 . Aktualizacja: 22.13, 12.11.2022
Skomentuj

Kreatory do generowania CV online to bardzo wygodny sposób na to, aby szybko i sprawnie przygotować naprawdę fajnie wyglądające i wyróżniające się curriculum vitae. Dlaczego warto zrezygnować z samodzielnego przygotowywania CV i korzystać z gotowych rozwiązań?

Dlaczego warto?

Najważniejszą zaletą jest łatwość przygotowania. Szablony CV to w zasadzie gotowe do personalizacji wzory. Dzięki temu nie trzeba się zastanawiać co i w jakiej kolejności należy wpisać. Podzielone na kolejne bloki, w którym można wpisać wykształcenie, doświadczenie czy umiejętności. Nie można zapominać też o danych kontaktowych oraz klauzuli zawierającej zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Serwisy zawierają wiele szablonów, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Szukając właściwego wzoru najlepiej wziąć pod uwagę stanowisko pracy, na jakie chcemy aplikować. Niektóre warianty pozwalają szczególnie wyraźnie zaznaczyć mocne strony, dodatkowe umiejętności czy tzw. kompetencje miękkie.

Kreatory online pomagają krok po kroku przygotować profesjonalnie wyglądające CV. Wiele z nich zawiera dodatkowe komentarze przygotowane przez ekspertów, które pomogą stworzyć CV doskonałe. Dzięki temu zyskujesz pewność, że w kolejnych blokach umieścisz informacje, które będą istotne dla osób prowadzących rekrutację. Należy pamiętać, że jest to dokument, pozwalający zaprezentować swoją osobę w korzystnym świetle. Wyeksponowanie istotnych kwestii, schludnie i przejrzyście zaprojektowany dokument, dodatkowe kompetencje mogą zadecydować o zaproszeniu na rozmowę kwalifikacyjną.

W jakim formacie CV warto wygenerować?

Dodatkowym atutem generatorów jest możliwość wyboru formatu, w jakim zostanie zapisany dokument. Kreatory umożliwiają pobranie CV w dwóch najczęściej stosowanych wariantach - jako pdf i doc. Najlepiej pobrać oba, bo każdy z posiada określone zalety. Plik z rozszerzeniem doc całkiem łatwo można edytować, ale - wiąże się to z ryzykiem, że dokument może nie wyglądać już tak dobrze, jakbyśmy tego oczekiwali. Dodatkowo może być różnie wyświetlany, w zależności od wariantu pakietu (MS Office, Open Office), z jakiego korzysta odbiorca. Z kolei pdf jest wariantem, który tak jest zawsze wyświetlany poprawnie. Jednak jeśli zajdzie potrzeba edycji - nie jest już tak łatwo.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%