Zamknij
REKLAMA

Jak przygotować się do biznesowej sesji fotograficznej?

10.52, 19.09.2022 materiał partnera
pixabay

Biznesowe sesji fotograficzne stają się dziś koniecznością. Posługiwanie się w firmie czy korporacji zdjęciami wykonanymi bez profesjonalnego oświetlenia, tła i dobrze ustawionych pracowników jest coraz gorzej odbierane przez potencjalnych klientów.

Do najważniejszych zagadnień takiej sesji należą:

  • dobór otoczenia/tła;
  • oświetlenie;
  • dobór strojów;
  • wybór dodatków;
  • ustawienie modeli;
  • makijaż;

Czym bardziej profesjonalną firmę wybierzesz, tym większą liczbą powyższych elementów zajmą się sami, czyli znajdziesz się w rękach wyszkolonych profesjonalistów.

Jak przygotować się do sesji biznesowej – kobiety

Przygotowania kobiet do sesji biznesowej zazwyczaj zaczynają się wizytą u fryzjera. Pamiętajmy, aby udać się do niego z odpowiednim wyprzedzeniem, fryzura wygląda wtedy znacznie naturalniej. Często włosami poprawiamy sobie kształt twarzy, ale nie zakrywajmy też za dużo. Na zdjęciu musimy być widoczni. Dobry makijaż jest koniecznością, przy profesjonalnych sesjach często jest obecny zawodowy makijażysta i nie wahajmy się skorzystać z jego pomocy. Najlepszym wyborem ubrania będzie żakiet lub marynarka w ciemnym stonowanym kolorze. Częstym błędem jest przesadzanie z biżuterią. Co za dużo to niezdrowo. Dobrze jest zabrać ze sobą więcej elementów garderoby i ozdób sprawdzając na miejscu, jak ze sobą współgrają na zdjęciach.

Jak przygotować się do sesji biznesowej – mężczyźni

Ubiór na sesji biznesowej ma podkreślać nasz schludny i profesjonalny wygląd. W przypadku mężczyzn najlepiej wypada klasyczny garnitur. Najładniej sprawdzają się tutaj ciemne kolory takie jak czerń lub różne odcienie szarości. Obecnie najwyżej ceniony jest krój opisywany jako dynamiczny i sportowy. Koszulę zazwyczaj dobieramy jaśniejszą od garnituru, jednak w stonowanym kolorze. Dobrze jest na sesję zabrać ich kilka i sprawdzić, jaki dają efekt już na zdjęciach. Krawat powinien kontrastować z koszulą. Dobrze, jeśli znajdziemy na nim jakiś subtelny wzór. Oczywiście nie zapomnijmy o ułożeniu fryzury czy starannym wytarciu okularów. Drobne szczegóły mają kolosalne znaczenie dla stworzenia całościowego wizerunku.

Wykorzystaj maksymalnie inne działy fotografii biznesowej

Warto skorzystać ze wszystkich aspektów jakie oferuje nam fotografia biznesowa, a jest ich wiele. Olbrzymią częścią działalności firm fotograficznych jest fotografią produktowa. W licznych branżach jest ona podstawowym narzędziem dotarcia do odbiorcy. Najpiękniejszy opis klusek lanych nie zachęci nas tak bardzo do ich zrobienia i zjedzenia jak zdjęcie po zobaczeniu, którego będziemy mieli, przez długi czas, na nie ochotę. Takie samo działanie możemy osiągnąć, stosując filmy reklamowe i spoty reklamowe prezentujące to co wytwarzamy. Pomyślmy także nam wykorzystaniem fotografii przemysłowej, filmów korporacyjnych czy filmów szkoleniowych.

Zatrudniaj tylko najlepszych w branży

To porada dość oczywista. W dziedzinie fotografii biznesowej jednak szczególnie ważna. Jedno źle wykonane zdjęcie może zepsuć efekt całej reklamy, katalogu czy sponsorowanego artykułu. Jeśli chcesz do maksimum wykorzystać te kanały docierania do odbiorców postaw na fachowców z branży. Profesjonalna firma pomoże także, jeśli nie masz pomysłu jak przedstawić na przykład hurtownię części AGD. Oni wykonywali już niejedno podobne zlecenie i z pewnością będą skarbnicą ciekawych pomysłów i wartościowych porad. Upewnij się, że wybrana firma oferuje cały zakres fotografii biznesowej, nie wszyscy mają na przykład doświadczenie w produkcji filmów korporacyjnych. Wybierz agencję, która zatrudnia specjalistów od wszystkich aspektów fotografii biznesowej, wtedy na pewno będziesz zadowolony z efektów ich pracy.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%