Zamknij
REKLAMA

Kolorowanki dla dorosłych - sposób na redukcję stresu

12.31, 18.08.2022 .
Skomentuj

Kolorowanki są czymś, co większość osób zna jeszcze z czasów dziecięcych. Należy jednak podkreślić, że kolorowanie gotowych szablonów to zajęcie nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Podobnie jak maluchom, kolorowanki mogą zapewnić dorosłym sowitą dawkę zabawy, a przy tym mają właściwości wyciszające i antystresowe. Gdzie szukać kolorowanek dla dorosłych i dlaczego warto z nich korzystać?

Kolorowanki dla dorosłych - czym różnią się od dziecięcych?

Zasada kolorowania jest taka sama w przypadku szablonów dla dorosłych, jak i dzieci - wypełnić należy puste pola pomiędzy czarnymi liniami składającymi się na określony wzór. Kolorowanki dla dorosłych cechuje jednak znacznie większy stopień skomplikowania. Nie zawsze układają się one w jednoznaczny obraz, tak jak w przypadku dziecięcych malowanek, które na ogół przedstawiają podobiznę zwierzątka, kwiatka czy ulubionej postaci z kreskówek. Dorosła kolorowanka często zawiera zawiłe, abstrakcyjne wzory inspirowane sztuką orientalną - ich wypełnienie wymaga dużej precyzji i koncentracji, przez co są niezwykle absorbujące i pomagają uciec choć na chwilę od problemów dnia codziennego.

Kolorowanki dla dorosłych można wypełniać standardowo kredkami lub dużo precyzyjniejszymi cienkopisami i flamastrami o żywych, nasyconych barwach. Popularne w ostatnich latach stały się malowanki w formie książek, ale znacznie wygodniejsze, łatwiej dostępne i przede wszystkim darmowe są kolorowanki do druku, które można znaleźć online. Jedna z najpopularniejszych stron, gdzie można pobrać setki wzorów o różnym stopniu trudności, to kolorowanki24.pl - znajdują się tam kolorowanki dla osób z różnej kategorii wiekowej, w tym również te dla maluchów i nieco starszych dzieci. Mnóstwo ciekawych szablonów odnajdzie tam też osoba dorosła, która chce w szybki i darmowy sposób zyskać dostęp do kreatywnej i wyciszającej rozrywki.

Dlaczego warto korzystać z kolorowanek dla dorosłych?

Z pozoru prosta i mechaniczna czynność, jaką jest kolorowanie szablonów, może pochłonąć uwagę i skutecznie odwrócić ją od sytuacji stresowych. Dlatego kolorowanki dla dorosłych warto mieć nie tylko w domu, ale również w pracy, by móc zrelaksować się przy nich np. w trakcie przerwy. Zadrukowaną kartkę z ciekawym wzorem można włożyć do torebki lub schować w biurku, by czekała na swoją kolej.

Kolorowanki do druku to wygodny sposób na pozyskiwanie wciąż nowych, inspirujących schematów do wypełniania - bez płacenia i bez wychodzenia z domu. Jedyny koszt kolorowanek dla dorosłych i dzieci w przypadku strony kolorowanki24.pl to ten związany z papierem i tuszem do drukarki. To zaledwie kropla w morzu wydatków, jakie wiążą się z popularnymi kolorowankami antystresowymi dostępnymi w sklepach. Co więcej, wypełnione arkusze można gromadzić w segregatorach i albumach, tworząc tym samym własne, unikalne kompozycje. To świetny sposób, by dać upust swojej kreatywności, pomysłowości i jednocześnie skuteczna metoda wyciszenia się we współczesnym, pełnym stresów, świecie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%