Zamknij
REKLAMA

Wyposażenie, które musi mieć każdy profesjonalny salon kosmetyczny

13:29, 04.07.2022 | .
Skomentuj

Realizujesz właśnie swój cel zawodowy, jakim jest otwarcie nowego salonu kosmetycznego? Na pewno szukasz wyposażenia, które z jednej strony podniesie prestiż lokalu, a z drugiej zapewni Tobie i pracownikom komfortowe warunki pracy. Jakich mebli i sprzętów potrzebujesz do tego? Podpowiadamy!

Meble do salonu kosmetycznego

Na pewno ważnym punktem salonu kosmetycznego jest fotelu lub/i łóżko zabiegowe. To tutaj klientki wygodnie się rozsiadają na czas trwania zabiegu. Ty musisz mieć natomiast dobry dostęp do tych części ciała, które są masowane czy poddawane innej pielęgnacji. Stąd najlepszym wyborem okazują się fotele regulowane, z opcją odchylenia zagłówka i ustawienia siedziska na odpowiedniej wysokości.

Ważne meble to także szafka na kosmetyki i półka na akcesoria. Niezbędny będzie stolik w formie toaletki z lustrem, najlepiej podświetlanym.

Zadbaj o wyposażenie także pozostałych części gabinetu – pomieszczenia socjalnego i poczekalni. Dla osób, które czekają w kolejce na zabieg ważne będą wygodne krzesła lub ławki i mały stoliczek. Zadbaj też o szafki lub wieszaki na odzież, a także stojak na parasole.

Sprzęt do zabiegów kosmetycznych

Najważniejsze w salonie kosmetycznym są oczywiście sprzęty i akcesoria, które pozwolą Ci przeprowadzać zabiegi z oferty. W zależności od tego, w czym się specjalizujesz, zainwestuj w urządzenia do stylizacji paznokci, fryzur lub robienia zabiegów takich jak sonoforeza, jonoforeza, mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny. Do pedicure i manicure przyda się dobra frezarka, kapturki ścierne oraz cążki kosmetyczne ze sklepu https://serwisfryz-kos.pl/.  

Jeżeli Twój salon prowadzi także działalność fryzjerską, to trudno sobie wyobrazić jego funkcjonowanie bez nożyczek, szczotek, pędzli i grzebieni. Najwygodniej przechowasz je w podręcznym fartuchu lub organizerze zapinanym na wysokości bioder.

Kosmetyki, preparaty i akcesoria

Wreszcie kosmetyki, na których pracujesz w swoim salonie. Zazwyczaj są to profesjonalne produkty o bogatych formułach, które warto wyeksponować na półkach (szczególnie, gdy od razu też prowadzisz ich sprzedaż).

Zadbaj o to, aby mieć sprzęt do dezynfekowania narzędzi wielokrotnego użytku – higiena i bezpieczeństwo to absolutna podstawa w Twojej pracy. Jeżeli preferujesz korzystanie z narzędzi tylko jeden raz, to dla każdej klientki utwórz oddzielne, imienne koperty z dedykowaną zawartością.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%