Zamknij
REKLAMA

Depilacja laserowa a IPL - najważniejsze różnice

14:23, 28.06.2022 | .
Skomentuj

W chwili obecnej mamy do wyboru całą masę zaawansowanych technologicznie urządzeń służących do depilacji. Znaczną popularnością cieszy się depilacja laserowa oraz metodą IPL, czyli z wykorzystaniem intensywnego, pulsującego światła. Jakie są różnice pomiędzy tymi rodzajami depilacji?

Depilacja laserowa a depilacja IPL - czym się różnią? 

Podstawową różnicą pomiędzy tymi rodzajami depilacji jest wykorzystywany rodzaj światła. IPL to określenie dla źródła pulsującego światła o bardzo szerokim spektrum. Z kolei laser jest spójną wiązką światła monochromatycznego. Każda z metod działa na melaninę znajdującą się w mieszku włosa, zatem obie przynoszą bardzo pozytywne efekty. 

Należy nadmienić, że profesjonalne zabiegi wykorzystywane z udziałem laserów cechuje większa precyzja. Wynika to z tego, że wiązka światła o bardzo wysokiej energii jest skoncentrowana na konkretnym mieszku włosa, a nie na znajdującej się dookoła skórze. Zabieg laserowy przynosi efekt stosunkowo szybko. Depilacja laserowa jest zalecana także osobom, które mają ciemniejszą skórę. 

Warto wskazać, że zarówno depilacja laserowa, jak i depilacja IPL może być przez nas wykonywana samodzielnie w domu - wystarczy, że zaopatrzymy się w odpowiednie urządzenia oraz pozyskamy wiedzę na temat realizacji zabiegów. Jest to ogromne ułatwienie a także oszczędność. 

Działanie depilatora laserowego 

Depilator laserowy to urządzenie, które działa z bardzo wysoką precyzją - wykonując taki zabieg zgodnie z wytycznymi, mamy pewność, że wszystkie włoski zostaną zlikwidowane w bardzo krótkim czasie. 

Zasada działania depilatorów laserowych jest następująca: wysyłają one pojedynczą wiązkę światła o określonej długości fali we wskazane miejsce. Energię pochłania brodawka - jest to część włosa odpowiedzialna za jego wzrost. Temperatura brodawki dynamicznie rośnie, co w większości przypadków prowadzi do tego, że zostaje ona w 100% zniszczona. Czasem dzieje się też tak, że brodawka przechodzi w tzw. fazę uśpienia, która również objawia się tym, że włos przez pewien czas przestaje wyrastać. 

Na czym polega depilacja IPL? 

Depilacja IPL to sprzęt wyposażony w lampę naświetlającą konkretny obszar skóry, na którym może znajdować się duża liczba włosków. W tym rodzaju depilacji wykorzystywana jest tzw. selektywna fototermoliza. Polega to na tym, że aparat oddziałuje wyłącznie na barwnik włosów. Nie ma jednocześnie ryzyka, że dojdzie do uszkodzenia skóry znajdującej się dookoła włosków. Na skutek przeprowadzenia depilacji IPL włosy wchodzą w fazę uśpienia, a ich wzrost zostaje zatrzymany. 

Realizacja zabiegu depilacji IPL wiąże się również z koniecznością przeprowadzenia przerw, które mają na celu zregenerowanie skóry oraz ograniczenie zbyt mocnego działania urządzenia. Jednak depilacja IPL jest uznawana za całkowicie bezpieczną. Nie przyczynia się do przegrzania cebulek bądź poparzenia skóry, co jest jej niewątpliwą zaletą. 

Warto dodać, że depilację metodą IPL można łatwo przeprowadzić samodzielnie w domu. Potrzeba tylko odpowiedniego urządzenia (może to być na przykład depilator Philips Lumea) i systematyczności, żeby osiągnąć rezultaty takie jak w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Który rodzaj depilacji przynosi lepsze rezultaty? 

Każda z opisywanych metod depilacji charakteryzuje się bardzo wysoką efektywnością. Należy jednak pamiętać o tym, że dokładny czas utrzymywania się efektów depilacji uzależniony jest od naszej karnacji oraz od rodzaju sprzętu, którym wykonywany był zabieg. 

Specjaliści podkreślają, że depilacja laserowa gwarantuje rezultaty dłuższe niż depilacja IPL. Tym samym jeśli zależy nam na tym, by jak najdłużej móc cieszyć się piękną skórą wolną od włosów, lepiej jest postawić na depilację laserową. Jednak oba te rodzaje depilacji nie należą do najtańszych, dlatego osoby poszukujące mniej kosztownych metod, mogą zamiast tego zainwestować w profesjonalną golarkę. Jednym z najbardziej znanych i polecanych urządzeń tego typu jest Philips One Blade

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

RebataRebata

1 0

Dla mnie ogromną różnicą jest to, że ipl jest bezbolesną metodą, na leserze ledwo wytrzymałam jeden zabieg. Chodzę teraz na fotodepilację do depilconcept i efekty są świetne nawet po trzech zabiegach. A niedługo na dobre pożegnam włosy na nogach ;) 10:44, 29.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%