Zamknij
REKLAMA

Czy istnieje coś takiego jak skuteczne pozycjonowanie?

07:53, 28.06.2022 | .
Skomentuj

Jeżeli prowadzisz sklep online lub posiadasz własną stronę www, na pewno słyszałeś o czymś takim, jak pozycjonowanie stron internetowych. Co to właściwie znaczy? Są dwie możliwości, aby dotrzeć do wybranej strony. Trzeba znać jej adres www i wpisać go w pasku adresowym swojej przeglądarki. Można również szukać wybranej strony w Google, czy to po słowach kluczowych lub przybliżonym brzmieniu adresu. Pozycjonowanie strony skupia się właśnie na tym, aby to twoja strona / sklep, wyświetlały się na najwyższych pozycjach listy z wynikami wyszukiwania na konkretne hasło. Pozycjonowanie stron www jest tym trudniejsze do realizacji, im większa konkurencja panuje w twojej branży i na pozycjonowane przez ciebie słowa kluczowe.

Co zrobić, aby pozycjonowanie stron internetowych było skuteczne?

Pojawienie się w wyszukiwarce Google, na wysokich pozycjach, wcale nie jest tak łatwe i proste, jak może się wydawać. Agencja SEO Funkymedia wiele czasu poświęciła na badanie algorytmów Google, które należy podkreślić, nieustannie się zmieniają. W ten sposób udało nam się opracować kilka krytycznych czynników rankingowych, mających duży wpływ na zajmowaną pozycję w Google.

  • Unikalne treści na stronie — aby pozycjonowanie stron internetowych przynosiło zamierzone efekty, trzeba zadbać o unikalne teksty na swojej stronie. Powinny być wartościowe, merytoryczne, wolne od błędów i zoptymalizowane pod kątem SEO. Jest to punkt wyjścia do tego, by skuteczne pozycjonowanie strony mogło się udać.
  • Optymalizacja strony www — dostanie się na wysokie pozycje wyszukiwarki Google, wymaga tego, aby strona była odpowiednio zoptymalizowana pod kątem SEO, ale również uwzględniała nowoczesne technologie, takie jak RWD, czyli responsywność strony.
  • Podłącz stronę do Google Search Console - Google udostępnia rozbudowane i przede wszystkim bezpłatne narzędzie, pozwalające śledzić postępy pozycjonowania i poprawiać wynik optymalizacji strony. Jeżeli pozycja strony w wynikach wyszukiwania Google nie jest dla ciebie satysfakcjonująca, sprawdź, co mówi na ten temat Google Search Console i co sugeruje, aby ją poprawić.

Dlaczego poprawa widoczności witryny w Google jest ważna?

Prowadząc biznes online, nigdy nie należy lekceważyć tego, jak ważna jest jej obecność w Google. To właśnie wyniki organiczne odpowiadają w największym stopniu za ruch na twojej stronie, pozwalając generować nowe zamówienia i oznaczając dla ciebie większy zysk oraz jeszcze większą liczbę odwiedzin potencjalnych klientów.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%